Robert Lewandowski doceniony przez "Bilda". To była klasa światowa...

Bayern Monachium w sobotę przerwał serię czterech spotkań bez wygranej. Bawarczycy pokonali na wyjeździe Vfl Wolfsburg 3:1, a bohaterem meczu został Robert Lewandowski, który strzelił dwa gole i miał asystę. Występ Polaka docenił dziennik "Bild", który przyznał mu najwyższą notę.
Robert Lewandowski (fot. Getty Images)

Kovac: niewinny Robben i "lodowaty" Lewandowski

Lewandowski strzelił w 30. i 49. minucie. Później z boiska wyrzucony został Arjen Robben, a gospodarze zdobyli bramkę kontaktową. W 72. minucie Bawarczycy trafili po raz trzeci – "Lewy" asystował przy golu Jamesa Rodrigueza.

"Bild" ocenił grę Polaka na "1" (1 – klasa światowa, 6 – katastrofa). Lewandowski wypadł najlepiej spośród wszystkich zawodników, którzy wystąpili. "Dwójkę" otrzymali James oraz Mats Hummels.

Kapitan reprezentacji Polski został też wysoko oceniony przez nasz serwis. Za grę w meczu z Wolfsburgiem dostał notę "9" (skala 1-10).

Bardzo dobrze spisał się też Łukasz Piszczek. Borussia Dortmund rozbiła na wyjeździe VfB Stuttgart 4:0, a były reprezentant Polski miał asystę przy golu Marco Reusa. "Bild" ocenił jego grę na "2" – taką samą notę dostali Reus, Axel Witsel, Achraf Hakimi, Roman Buerki i Jadon Sancho. Najwyżej – na "1" – oceniono Paco Alcacera.

"Wypowiedź Roberta Lewandowskiego jest zaskakująca"
Liga Narodów, Polska – Włochy. Spięcie na linii Jerzy Brzęczek – Robert Lewandowski?
Liga Narodów, Polska – Włochy 0:1 (skrót meczu)