Niesamowite liczby Cristiano Ronaldo. Tego nie dokonał nikt wcześniej

Cristiano Ronaldo strzelił gola w meczu Juventusu z Genoą (1:1). W tym sezonie ma na koncie już pięć bramek w Serie A.  Trafienie Portugalczyka było jego 400. bramką w rozgrywkach ligowych. "CR7" został pierwszym piłkarzem w historii, który osiągnął tę granicę.
Cristiano Ronaldo (fot. Getty Images)

Piątek dostał prezent od Ronaldo. "Dziękuję królu"

Ani Ronaldo, ani jego zespół nie miał w sobotę powodów do zadowolenia. Juve zremisowało u siebie ze słabo spisującą się w tym sezonie Genoą, chociaż początek spotkania zapowiadał, że gospodarze wywalczą trzy punkty. Portugalczyk wpisał się na listę strzelców w 18. minucie, a w tamtej sytuacji nie upilnował go Krzysztof Piątek. W drugiej połowie drużynie polskiego napastnika udało się jednak wyrównać.

Dla Ronaldo była to bramka numer 400. w rozgrywkach ligowych, jeśli weźmiemy pod uwagę pięć najlepszych lig na świecie (Anglia, Hiszpania, Włochy, Niemcy i Francja).

"CR7" podczas gry w Manchesterze United strzelił 84 gole w Premier League. Aż 311 bramek zdobył w Primera Division, gdy reprezentował barwy Realu Madryt. Kolejne pięć trafień dołożył jako piłkarz Juventusu.