tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Bolt spełni marzenie? Sprzeczne informacje agenta i klubu

Usain Bolt jest coraz bliżej spełnienia marzenia z dzieciństwa. Według dziennikarzy "The Sydney Morning Herald" Jamajczyk otrzymał propozycję dwuletniego profesjonalnego kontraktu od zespołu Central Coast Marines. Miałby zarabiać 150 tysięcy dolarów australijskich za sezon. Informacje potwierdził Ricky Simms, agent ośmiokrotnego mistrza olimpijskiego.
Usain Bolt w koszulce Central Coast Mariners (fot. Getty Images)

Pierwsze El Clasico bez Messiego i Ronaldo od 11 lat. Zobacz, kto wtedy grał

W odpowiedzi na medialne doniesienia. Tak, Usain otrzymał propozycję kontraktu – przekazał Simms. Choć wypowiedź agenta cytują zagraniczne media, klub nie zamierza komentować transferowych doniesień.

Bolt próbkę umiejętności zaprezentował w towarzyskim spotkaniu przeciwko Macarthur South West United. Mariners wygrali 4:0, a 32-latek zdobył dwie bramki. – Pracowałem przede wszystkim nad przygotowaniem kondycyjnym, bym mógł bez problemu wytrzymać na boisku chociaż 45 minut. Wydaje mi się, że zagrałem nieźle i jestem zadowolony z postępów, które poczyniłem. Zobaczymy, co z tego wyniknie – wtrącił nieśmiało podczas konferencji prasowej.

W ostatnich dniach nie mógł narzekać na brak zainteresowania. O sprowadzeniu Jamajczyka mówił między innymi prezes Valetta FC. Mistrzowie Malty proponowali dwuletnią umowę, ale wiadomo, że nie dojdzie do jej podpisania. Na potwierdzenie informacji przekazywanych przez dziennikarzy trzeba poczekać.

Bolt najszybszy w kosmosie? Sprint i szampan w stanie nieważkości