tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Wayne Rooney wybuduje mur wokół swojej nowej posiadłości

Wayne Rooney powoli zbliża się do zakończenia kariery, ale wciąż jest jednym z najpopularniejszych piłkarzy. Nic więc dziwnego, że martwi się o bezpieczeństwo swojej rodziny. Brytyjscy dziennikarze poinformowali, że piłkarz postawi wokół domu wysoki mur.
Wayne Rooney (fot. Getty)

MLS: Rooney znów błysnął formą

Jak donoszą dziennikarze brytyjskiego "The Sun" piłkarz, który jest w trakcie budowania dla swojej rodziny nowego apartamentu w Cheshire, postanowił otoczyć go 9-metrową ścianą. Miałaby ona oddzielać wartą 20 milionów dolarów rezydencję od ulicy i uniemożliwiać postronnym wejście na jej teren.

Osoby odpowiedzialne za zagospodarowanie przestrzeni stwierdziły jednak, że mur proponowany przez byłego napastnika reprezentacji Anglii jest zbyt wysoki. Rooney zmienił zatem plany, które zostały później zaakceptowane.

Decyzja zawodnika grającej w amerykańskiej lidze MLS drużyny D.C United ma związek z wydarzeniami z 2016 roku. Podczas jednego ze spotkań dom Rooney'a został zaatakowany przez włamywacza. Piłkarz miał od tamtej pory obawy o bezpieczeństwo żony Collen oraz czterech synów.

– To miejsce jest uciążliwe, bo spacerowicze często wchodzą na ten teren przez istniejący system chodników. Zabezpieczenia, które zostaną zastosowane, skutecznie odgrodzą dom od otoczenia – wyjaśnił Adam Barnes, rzecznik prasowy East Cheshire Council.

Jego nowy dom będzie wyposażony w parking na sześć samochodów, kino, basen, boisko do piłki nożnej pięcioosobowej i dwa stawy rybackie. Dach posiadłości zostanie pokryty trawą, co sprawi, że wtopi się w teren. Rooney otrzymał też zgodę na wybudowanie podziemnego bunkra. W planach ma jeszcze dodatkowy budynek z toaletą i kuchnią dla ochroniarza oraz miejscem do bezpiecznego odbierania poczty.

American dream Wayne'a Rooney'a

podobne informacje

Kolejny występek Rooneya. Został aresztowany

Lepszy od Zlatana i Rooneya. Wenezuelczyk odebrał nagrodę

"Nie wiedziałem, czy jestem dość dobry". Jose Mourinho złamał Wayne Rooneya

Wayne Rooney rozegra ostatni mecz w reprezentacji Anglii