tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kylian Mbappe lepszy od Neymara. Przepaść między napastnikami

W ciągu ostatnich kilku miesięcy we Francji sporo się zmieniło. Drużyna narodowa wygrała mistrzostwo świata w Rosji, a jej piłkarze stali się w ojczyźnie bohaterami. Jak się okazuje, znalazło to także odzwierciedlenie w klubach. Przekonuje się o tym największa gwiazda Paris-Saint Germain, która nie jest już najpopularniejszą postacią wśród kibiców zespołu...
Neymar i Kylian Mbappe (fot. Getty Images)

Gorszego lidera nie ma. Barcelona najsłabsza w Europie

Popularność sportowców wśród Francuzów sprawdziła firma sondażowa Odoxa-Groupama. Przeprowadzone badania, których wyniki opublikowało "L'Equipe" wskazują, że na popularności zyskuje przede wszystkim PSG. Przed dwoma laty klub cieszył się sympatią zaledwie u dziewięciu procent ankietowanych, obecnie jest to już czterdzieści trzy procent.

Paryżan zapytano o to, kto jest najbardziej przez nich lubianym zawodnikiem PSG. Najwięcej uznania zyskał sobie Kylian Mbappe, którego dzieli przepaść nad resztą zespołu. Z Francuzem sympatyzuje aż sześćdziesiąt jeden procent ankietowanych, z kolei przy Neymarze ten współczynnik wynosi tylko dziewięć procent, a u Edinsona Cavaniego siedem.

Przyczyniają się do tego znakomite wyniki klubu, ale także wyniki strzeleckie Mbappe. W ostatnim czasie napastnik zdobył cztery bramki w spotkaniu z Olympique Lyon. Jak do tej pory jego klub znakomicie spisuje się w Ligue 1 – odniósł dziesięć zwycięstw z rzędu i pewnie przewodzi w tabeli (osiem punktów przewagi nad Lille).

podobne informacje

Kylian Mbappe i Neymar ścigali się... wielbłądami [wideo]

Media: prosił już pięć razy. Neymar chce wrócić do Barcelony

Tajne spotkanie w Brazylii. Neymar wróci do Barcelony?

CIES Football Observatory: Mbappe najwyżej wycenianym piłkarzem na świecie. "Lewy" daleko na liście