Grali kadrowicze: świetny Lewandowski, kolejny gol Klicha

W miniony weekend reprezentanci Polski grali kolejne mecze. Najlepiej spisał się Robert Lewandowski, który poprowadził Bayern Monachium do zwycięstwa nad VfL Wolfsburg (3:1). A Krzysztof Piątek miał pierwsze spotkanie bez gola w Serie A.
Robert Lewandowski (fot. Getty Images)

Stan polskich skrzydeł. Kto po Błaszczykowskim i Grosickim?

Bawarczycy czekali na wygraną od czterech meczów. Lewandowski był ważną postacią meczu z Wolfsburgiem – strzelił dwa gole i asystował przy trafieniu Jamesa Rodrigueza. Kapitan reprezentacji Polski został doceniony przez "Bilda", który przyznał mu notę "1", oznaczającą klasę światową. Dużo gorzej będzie wspominał weekend Marcin Kamiński. Eintracht Frankfurt rozgromił Fortunę Duesseldorf 7:1, a Polak dostał od "Bilda" najgorszą z możliwych ocen – "6".

Krzysztof Piątek (fot. Getty Images) Po raz pierwszy bramki nie zdobył Piątek. Zespół uzyskał jednak cenny remis 1:1 w wyjazdowym spotkaniu z Juventusem. Przeciętnie spisali się Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński – znaleźli się w podstawowym składzie Napoli. Ich drużyna wygrała z Udinese 3:0.

W dobrej formie jest Mateusz Klich. Polak strzelił już piątego gola w tym sezonie. Tym razem pokonał bramkarza Blackburn Rovers, ale Leeds przegrało 1:2.

BRAMKARZE
Bartłomiej Drągowski (Fiorentina)
– poza kadrą na mecz z Cagliari (1:1)
Łukasz Skorupski (Bologna) – całe spotkanie z Torino (2:2), ocena whoscored.com: 6.55 (skala 1-10)
Łukasz Fabiański (West Ham United) – pełny mecz z Tottenhamem Hotspur (0:1), ocena Sky Sports: 6 (skala 1-10)
Wojciech Szczęsny (Juventus) – cały mecz z Genoą (1:1), ocena SPORT.TVP.PL: 7 (skala 1-10)

OBROŃCY
Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – w poniedziałek spotkanie z Sassuolo
Kamil Glik (Monaco) – pełny mecz ze Strasbourgiem (1:2), ocena whoscored.com: 6.49
Marcin Kamiński (Fortuna Duesseldorf) – cały mecz z Eintrachtem Frankfurt (1:7),, ocena "Bilda": 6 (skala 6-1)
Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – 90 minut spotkania z Worskłą Połtawą (1:0)
Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) – poza kadrą na mecz z FK Rostów (2:1) – kontuzjowany
Jan Bednarek (Southampton) – poza ławką na mecz z Bournemouth (0:0)
Paweł Olkowski (Bolton) – cały mecz z Rotherham (1:1), ocena whoscored.com: 7.2
Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa) – mecz z Wisłą Kraków (3:3)
Rafał Pietrzak (Wisła Kraków)całe spotkanie i żółta kartka z Legią Warszawa (3:3)

POMOCNICY:
Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) – poza kadrą na mecz z Bayernem Monachium (1:3)
Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad) – od 71. minuty w spotkaniu z Lewskim Sofia (2:1)
Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb) – od 61. minuty i asysta w meczu z NK Istra (4:1)
Mateusz Klich (Leeds United) cały mecz, gol i żółta kartka z Blackburn Rovers (1:2), ocena Sky Sports: 7
Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa) – cały mecz z FK Rostów (2:1), ocena whoscored.com: 6.44
Rafał Kurzawa (Amiens) – cały mecz z Paris Saint-Germain (0:5) na ławce rezerwowych
Karol Linetty (Sampdoria) – w poniedziałek mecz z Sassuolo
Piotr Zieliński (Napoli) – do 85. minuty w meczu z Udinese (0:3), ocena SPORT.TVP.PL: 5
Kamil Grosicki (Hull City) – cały mecz z Preston (1:1), ocena whoscored.com: 6.85
Przemysław Frankowski (Jagiellonia Białystok) – cały mecz i gol z Pogonią Szczecin (2:1)
Damian Szymański (Wisła Płock) – cały mecz i asysta z Zagłębiem Lubin (3:3)
Maciej Makuszewski (Lech Poznań) – od 70. minuty w meczu z Koroną Kielce (2:1)

NAPASTNICY:
Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – cały mecz, dwa gole i asysta z VfL Wolfsburg (3:1), ocena SPORT.TVP.PL: 9, ocena "Bilda": 1
Dawid Kownacki (Sampdoria) – w poniedziałek mecz z Sassuolo
Arkadiusz Milik (Napoli) – do 74. minuty i żółta kartka w meczu z Udinese (3:0), ocena SPORT.TVP.PL: 5
Krzysztof Piątek (Genoa) – cały mecz z Juventusem (1:1), ocena SPORT.TVP.PL: 7

Liga Narodów, Polska – Włochy. Spięcie na linii Jerzy Brzęczek – Robert Lewandowski?
Liga Narodów, Polska – Portugalia 2:3 (skrót meczu)
Liga Narodów, Polska – Włochy 0:1 (skrót meczu)
Andrzej Strejlau: dziennikarze przeszacowali możliwości reprezentacji
"Wypowiedź Roberta Lewandowskiego jest zaskakująca"