BNP Paribas WTA Finals Singapore Red Group 2018
Round Robin, 1/4 finału
Centre Court
Singapur

Singapur: koncert Sloane Stephens w trzecim secie. Osaka pokonana

Do emocjonującego pojedynku doszło w pierwszym meczu Grupy Czerwonej w turnieju WTA Finals w Singapurze. Amerykanka Sloane Stephens (WTA 6) pokonała Japonkę Naomi Osakę (WTA 4) 7:5, 4:6, 6:1. Transmisje z kolejnych meczów w TVP Sport, na SPORT.TVP.PL oraz w aplikacji mobilnej.
WTA Finals: cios za cios Osaki i Stephens. Mordercza wymiana tenisistek
Sloane Stephens (fot. Getty)

Ranking WTA: Wozniacki wiceliderką, minimalny awans Radwańskiej

Pierwsze dwa sety były niezwykle wyrównane. W pierwszej partii Stephens zachowała więcej zimnej krwi w końcówce. Po przełamaniu w jedenastym gemie wygrała swoje podanie i mogła się cieszyć z wygranej.

W drugim secie sytuacja się odwróciła. Czwarta w rankingu WTA Japonka wygrała ostatniego gema przy serwisie rywalki i mieliśmy remis.

Trzecia partia to już jednak popis gry szóstej na światowych listach Amerykanki, która nie dała zwyciężczyni US Open żadnych szans. Trzykrotnie przełamała Japonkę, nie dając też jej żadnej szansy przy własnym podaniu.

W Grupie Czerwonej rywalizują jeszcze Niemka Angelique Kerber (WTA 2) i Holenderka Kiki Bertens (WTA 9).

Turniej masters tradycyjnie jest rozgrywany na zakończenie sezonu z udziałem ośmiu najlepszych zawodniczek. Po raz drugi z rzędu zabrakło w tym elitarnym towarzystwie triumfatorki WTA Finals z 2015 roku Agnieszki Radwańskiej. Nie startuje także kontuzjowana liderka rankingu światowego Rumunka Simona Halep. Niezależnie od tego jak potoczą się zmagania pozostanie ona do końca roku pierwszą rakietą świata.

Tegoroczna edycja, z pulą nagród 7 mln dolarów, jest ostatnią odbywającą się w Singapurze. W przyszłym roku impreza przeniesie się do chińskiego Shenzhen.