Challenger Brest: Hurkacz pewnie awansował do kolejnej rundy

Hubert Hurkacz (ATP 91) w 1. rundzie challengera ATP w Breście tylko w pierwszej partii miał problemy w starciu z Francuzem Antoine Hoangiem (ATP 167). Polski tenisista wygrał 7:6 (7-1), 6:3.
Hubert Hurkacz (fot. Getty)

Ranking ATP: nieznaczny spadek Huberta Hurkacza

Pierwszy set był niezwykle zacięty. Żaden z tenisistów nie stracił swojego podania i do rozstrzygnięcia partii potrzebny był tie-break. W końcówce popisowo zagrał jednak Polak, który oddał rywalowi zaledwie jeden punkt.

Druga partia toczyła się już pod dyktando Hurkacza, który dwukrotnie przełamał Hoanga i zszedł z kortu po wygranej w godzinę i 39 minut gry.

W drugiej rundzie Polak zmierzy się ze zwycięzcą meczu pomiędzy dwoma Francuzami – kwalifikantem Calvinem Hemery'm (ATP 182) a Gregoire Barrerem (ATP 143).

Hurkacz jest rozstawiony z numerem czwartym w turnieju w Breście z pulą nagród 106 tys. euro.