tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

NBA: trzech zawodników zawieszonych po bójce w Los Angeles

Koszykarze Los Angeles Lakers Brandon Ingram i Rajon Rondo zostali zawieszeni bez wynagrodzenia odpowiednio na cztery i trzy mecze, a jeden z liderów Houston Rockets Chris Paul na dwa – poinformowały władze ligi NBA. To wszystko konsekwencja bójki na pięści.
LeBron James i Chris Paul (fot. Getty Images)

Doszło do niej podczas sobotniego meczu "Jeziorowców" z "Rakietami", które zakończyło się w hali Staples Center wygraną przyjezdnych 124:115. Bijatyka zainicjowana przez 21-letniego Ingrama miała miejsce w końcówce spotkania, a trzej najbardziej aktywni uczestnicy zostali natychmiast wykluczeni z gry.

Ingram najpierw popchnął lidera Houston Jamesa Hardena, ale ten wykazał się początkowo stoickim spokojem. Potem, gdy rozgorzała walka, okładał pięścią rywali.

Rondo splunął w twarz Paulowi, za co ten próbował mu wymierzyć cios w twarz. Było to pierwsze spotkanie LeBrona Jamesa przed publicznością w Los Angeles (latem przeszedł z Cleveland Cavaliers). Gwiazdor próbował rozdzielać zacietrzewionych zawodników, ale nie przychodziło to łatwo.

podobne informacje

NBA: Enes Kanter boi się o życie. Nie pojedzie z drużyną na mecz do Londynu

NBA: dłuższa pauza LeBrona Jamesa

NBA: "Jeziorowcy" bez LeBrona Jamesa pokonali Sacramento Kings

NBA: derby Los Angeles dla Clippers. Asystent Gortat