tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Powrót Sulęckiego w Gliwicach. Francuz sprawdzi "Stricza"

Maciej Sulęcki (26–1, 10 KO) poznał nazwisko rywala, z którym zmierzy się 10 listopada na gali KnockOut Boxing Night #5 w Gliwicach. Naprzeciw notowanego w światowej czołówce wag super średniej i średniej Polaka stanie posiadacz pasa IBF Mediterranean Francuz Jean Michel Hamilcaro (25–9–3, 6 KO). Transmisja gali w TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.
Maciej Sulęcki podczas walki z Danielem Jacobsem (fot. Getty)

SZPILKA: KOT OD WACHA? ZJADŁ GO PIES

32-letni Francuz w swojej karierze wygrywał m.in. z Arkadiuszem Małkiem i Sebastianem Wywalcem. Hamilcaro ma na koncie także starcia z Michelem Soro czy byłym mistrzem świata Jackiem Culcayem z Niemiec.

Dla Sulęckiego zbliżająca się konfrontacja będzie powrotem na ring po świetnej, choć przegranej kwietniowej walce z byłym mistrzem świata IBF i aktualnym pretendentem do tego tytułu Danielem Jacobsem. Polski pięściarz cały czas znajduje się w kręgu zainteresowań najlepszych pięściarzy globu w limicie do 72,5 kg.

Główną atrakcją gali w Gliwicach będzie pojedynek dwóch byłych pretendentów do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej – Artura Szpilki (21–3, 15 KO) i Mariusza Wacha (33–3, 17 KO). Kibice zobaczą w akcji także m.in. mistrzynię świata WBC wagi super półśredniej Ewę Piątkowską i utalentowanego Pawła Stępnia, którego sprawdzi doświadczony Rosjanin Dmitrij Suchocki.

Więcej o zawodowym boksie w piątek (26 października) od 17:15 w magazynie pięściarskim Ring TVP Sport. Ciekawi goście, interesujące materiały i gorąca dyskusja w studio. Tego nie możecie przegapić!

Piotr Wilczewski: Artur Szpilka po walce z Deontayem Wilderem jest innym pięściarzem
Artur Szpilka o swoich "dzieciach": rozumiemy się bez słów
Mateusz Rzadkosz: Mariusz Wach vs Artur Szpilka? Zdecyduje głowa
Szpilka i Wach na konferencji w Gliwicach. Walka coraz bliżej

podobne informacje

Ring TVP Sport: dogrywka Szpilki z Wachem i feta Głowackiego

Mariusz Wach prowokuje Artura Szpilkę. W tle rewanż

Wach przestrzega Szpilkę: w sobotę eksplozja

Piątkowska musi rozwiązać tajemnicę. "Nauka dopiero w ringu"