tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Michalczewski wraca do boksu. Ugonoh gwiazdą "Tygrysa"

Nie w Stanach Zjednoczonych, nie w Wielkiej Brytanii, a ostatecznie w trójmiejskiej Ergo Arenie na ring powróci Izu Ugonoh (18-1, 15 KO). 8 grudnia jeden z czołowych polskich pięściarzy wagi ciężkiej będzie uczestnikiem ciekawego widowiska. Galę zorganizuje bowiem legendarny Dariusz Michalczewski. Tym samym były mistrz świata rozpoczyna karierę promotorską.
Michalczewski promotoem, Ugonoh w walce wieczoru (fot. PAP/Getty)

SZPILKA: KOT OD WACHA? ZJADŁ GO PIES

Ugonoh ostatni pojedynek stoczył w maju w Warszawie, odprawiając błyskawicznie Freda Kassiego podczas imprezy na stadionie PGE Narodowym. Wrócił tym samym na polski ring po ponad pięciu latach przerwy. W kontekście sportowej przyszłości mówiono m.in. o rozmowach z promotorem Anthony'ego Joshuy, Eddie'em Hearnem. Nie pojawiła się jednak żadna konkretna propozycja.

"Koszmar" niewypał

Co ciekawe, Polak był blisko występu na wielkiej gali Wilder vs Fury w Stanach Zjednoczonych. Do starcia niepokonanych kolosów dojdzie 1 grudnia w Los Angeles. Potencjalnym rywalem miał być dobrze znany w Polsce Chris Arreola, który w 2010 roku przegrał z Tomaszem Adamkiem, a wcześniej bezskutecznie próbował swoich sił w konfrontacji z Witalijem Kliczką.

"Koszmar" pozostaje nieaktywny od ponad dwóch lat i sam nie wie, czy zdecyduje się na kolejny powrót. Dlatego rozmowy zakończyły się fiaskiem.

Szpilka, Buffer i Sulęcki. Kulisy Narodowej Gali Boksu

Nowa rola "Tygrysa"

Sprecyzowana oferta pojawiła się niespodziewanie ze strony Michalczewskiego, który przez prawie dekadę był na szczycie zawodowego boksu. Były mistrz świata kategorii półciężkiej i junior ciężkiej z ringiem rozstał się w 2005 roku, a teraz wraca w nowej roli. "Tygrys" dołącza do grona zawodowych promotorów i premierową imprezę zorganizuje 8 grudnia w Ergo Arenie. Jedną z głównych gwiazd będzie właśnie Ugonoh.

Izu Ugonoh podczas spotkania z Dariuszem Michalczewskim (fot. Instagram)

Najpoważniejszym kandydatem na rywala jest Niemiec tureckiego pochodzenia, Ali Eren Demirezen (10-0, 10 KO). Niepokonany 28-latek zastopował w ostatnim starcie mieszkającego w Polsce Siergieja Werwejkę. W odwodzie pozostaje jeszcze Aleksander Dimitrenko (41-4, 26 KO) i Franz Rill (16-2, 11 KO).

Więcej o zawodowym boksie w piątek (26 października) od 17:15 w magazynie pięściarskim Ring TVP Sport. Ciekawi goście, interesujące materiały i gorąca dyskusja w studio. Tego nie możecie przegapić!

Retro TVP: jedyna walka Dariusza Michalczewskiego w Polsce
Retro TVP: Dariusz Michalczewski nokautuje Richarda Halla

podobne informacje

Pilates u Joshuy, treningi z Ugonohem. Górski impuls Izu

Norwegia żegna Andrzeja Gmitruka. "Był najlepszym trenerem w historii"

Powrót Izu Ugonoha. Dwie opcje Polaka

Psycholog przy ringu. Głowa i pięść…