BNP Paribas WTA Finals Singapore White Group 2018
Round Robin, 1/4 finału
Centre Court
Singapur

WTA Finals: Wozniacki wygrała z urazem i ma pierwsze zwycięstwo

Po porażkach w pierwszych meczach w grupie białej WTA Finals Caroline Wozniacki i Petra Kvitowa nie mogły sobie pozwolić we wtorek na wpadkę, jeśli chciały pozostać w turnieju. Presję lepiej wytrzymała Dunka polskiego pochodzenia, która wygrała 7:5, 3:6, 6:2.
Caroline Wozniacki (Fot. PAP/EPA)

KONIEC SEZONU DLA WAWRINKI

Kvitova mecz mogła rozpocząć od przełamania, ale nie wykorzystała dwóch break pointów. W czwartym gemie sama musiała się bronić w podobnej sytuacji. Z sukcesem, bo aż do ósmego żadna zawodniczka nie odebrała rywalce podania.

Wtedy Wozniacki dość łatwo przełamała Czeszkę i chwilę później miała piłkę setową. Nie wykorzystała jej ale koniec końców udało jej się wygrać partię przed tie-breakiem.

Dunka w drugim secie musiała wziąć przerwę, ponieważ miała problemy z kolanem. To rzutowało na jej grę w tej partii, w której przełamana została aż cztery razy. Sama tej sztuki dokonała tylko dwukrotnie i z wygrania seta cieszyła się Kvitowa.

Decydująca partia zaczęła się dla niej jednak bardzo źle, bo od przełamania. Podobnie było w piątym gemie, a że sama ani razu nie wygrała przy podaniu Wozniacki, set skończył się dość łatwym zwycięstwem Dunki.