BNP Paribas WTA Finals Singapore White Group 2018
Round Robin, 1/4 finału
Centre Court
Singapur

WTA Finals: Elina Switolina lepsza od Karoliny Pliskovej

Elina Switolina pokonała Karolinę Pliskovą 6:3, 2:6, 6:3 w meczu grupy białej WTA Finals. Ukrainka jest niepokonana podczas imprezy rozgrywanej w Singapurze. Transmisje w TVP Sport, aplikacji mobilnej i SPORT.TVP.PL.
Elina Switolina (fot. Getty)

WTA Finals: Wozniacki wygrała z urazem i ma pierwsze zwycięstwo

Obie zawodniczki były w komfortowej sytuacji przed wtorkowym spotkaniem. Pliskova i Switolina wygrały pierwsze mecze w WTA Finals. Nieznaczną faworytką była Ukrainka, która w tym sezonie pokonała Czeszkę na początku roku w Brisbane.

Pierwszy set był bardzo zacięty. Do wygranej Switolinie wystarczyło jedno przełamanie. Wynik 6:3 nie do końca oddawał jednak obraz gry. Pliskova miała aż osiem szans na przełamanie serwisu rywalki, ale żadnej nie wykorzystała.

W drugiej partii do stanu 3:2 dla Czeszki tenisistki wygrywały swoje gemy serwisowe. W końcówce kryzys miała Ukrainka i dwukrotnie dała się przełamać. Zawodniczka z Odessy szybko wymazała słabsze momenty z pamięci. Decydujący set toczył się zdecydowanie pod jej dyktando. Szybko objęła prowadzenie 4:0, którego nie oddała do końca.

Karolina Pliskova (fot. Getty) W pierwszym wtorkowym spotkaniu grupy białej Caroline Wozniacki wygrała z Petrą Kvitovą 7:5, 3:6, 6:2. Dunka musiała pokonać nie tylko rywalkę, ale też ból, który towarzyszył jej przez cały pojedynek.

W ostatniej serii meczów w czwartek Wozniacki zagra ze Switoliną, a Pliskova z Kvitovą. Sytuacja jest jeszcze otwarta i żadna z tenisistek nie straciła szans na awans do półfinału.

PLAN ŚRODOWYCH TRANSMISJI:
13:30 Angelique Kerber – Naomi Osaka (TVP Sport, aplikacja mobilna i SPORT.TVP.PL)
15:00 Kiki Bertens – Sloane Stephens (TVP Sport, aplikacja mobilna i SPORT.TVP.PL)