tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Tajemnice sportu

Materiały ze "Sportowego wieczoru", w których dziennikarze TVP Sport wyjaśniają zawiłości różnych dyscyplin.

najnowsze odcinki

"Tajemnice sportu". Do wyboru, do koloru – kombinezony skoczków

14.01.2019 20:45 Tajemnice sportu
Nie od dziś wiadomo, że kombinezony odgrywają w skokach narciarskich znacząco rolę. Co ciekawe, kolor również odgrywa ważną rolę. Temu tematowi bliżej przyjrzał się Maciej Barszczak.

"Tajemnice sportu". Rajd Dakar – dla bogaczy, ale coraz uboższy

4.01.2019 22:24 Tajemnice sportu
Rajd Dakar to wciąż impreza, na którą trzeba przeznaczyć ogromne pieniądze, ale samo wydarzenie jest coraz... uboższe. W tym roku zorganizuje je tylko jeden kraj – Peru. Dla pozostałych państw impreza stała się nieopłacalna. Czy to zmierzch najbardziej ekstremalnego rajdu na świecie.

"Tajemnice sportu". Turniej Czterech Skoczni w liczbach

29.12.2018 22:18 Tajemnice sportu
Historia Turnieju Czterech Skoczni jest na tyle bogata, że o statystykach można rozmawiać godzinami. Część najważniejszych informacji w "Tajemnicach sportu" przybliżyła Aleksandra Pika.

"Tajemnice sportu". Czas podsumowań. Wybraliśmy najlepszy mecz roku

29.12.2018 07:55 Tajemnice sportu
W piątkowych "Tajemnicach sportu" czas na podsumowania. Jaki był najlepszy mecz w mijającym roku? Oceny dokonał Szymon Borczuch. Wybór wcale nie był taki prosty...

"Tajemnice sportu". Dlaczego NHL ma kibiców na całym świecie?

21.12.2018 08:30 Tajemnice sportu
Dlaczego NHL ma kibiców na całym świecie? Na to pozornie łatwe pytanie starał się dać odpowiedź Maciej Adamiak w "Tajemnicach Sportu".

"Tajemnice sportu". Karateka czy bokser. Kto ma większą siłę ciosu?

19.12.2018 22:56 Tajemnice sportu
W cyklu "Tajemnice sportu" w "Sportowym wieczorze" gościł Bogusław Solecki, który przybliżył to, jaka jest siła ciosu w poszczególnych dyscyplinach sportów walki.

"Tajemnice sportu". Nokaut w boksie

6.12.2018 14:16 Tajemnice sportu
Nasz dziennikarz zajmujący się sportami walki Bogusław Solecki pochylił się w cyklu "Tajemnice sportu" nad nokautem w boksie i jego fatalnymi skutkami zdrowotnymi. Oczywiście nie obyło się bez przykładów i opinii eksperta.

"Tajemnice sportu". Rosyjski as. Klimow dołączy do czołówki?

20.11.2018 07:43 Tajemnice sportu
Jewgienij Klimow nową gwiazdą skoków narciarskich? Na takie stwierdzenia jeszcze zbyt wcześnie, ale Rosjanin po znakomitym lecie równie dobrze zaprezentował się w pierwszych indywidualnych zawodach z cyklu zimowego Pucharu Świata. Wygrał w Wiśle i z pewnością nie jest to jego ostatni dobry wynik w tym sezonie. Czy ma szansę zagościć na dłużej w czołówce? To starał się ustalić Maciej Adamiak w cyklu "Tajemnice sportu".

"Tajemnice sportu". Short track, czyli szybkość i ryzyko

14.11.2018 07:23 Tajemnice sportu
Natalia Maliszewska ostatnimi sukcesami w Pucharze Świata spowodowała, że w Polsce więcej osób zwróciło uwagę na short track. Jak wygląda ta dyscyplina i co jest potrzebne, aby odnosić w niej sukces? Opowiedziała o tym w "Tajemnicach sportu" Aleksandra Pika.

"Tajemnice sportu". Snooker w innym wydaniu. Nagie konferencje i wielka kasa

4.11.2018 22:31 Tajemnice sportu
Mogłoby się wydawać, że snooker to sport dla grzecznych, wyciszonych, a nawet nudnych ludzi. Co prawda widownia na spotkaniach jest dalece mniej żywiołowa niż chociażby na meczach piłkarskich i siatkarskich, ale nie oznacza to, że ta odmiana gry w bilard nie potrafi być fascynująca. O tym, że zawodnicy potrafią być interesującymi postaciami, opowiedział w cyklu "Tajemnice sportu" Kacper Tomczyk.

"Tajemnice sportu". Szachy czyli doping, klatka i... Formuła 1

31.10.2018 22:41 Tajemnice sportu
Szachy to dyscyplina, w której teoretycznie wszystko jest wyłożone czarno na białym, ale niuansów i kruczków jest mnóstwo. O nich opowiedział Aleksander Roj.

"Tajemnice sportu". Skoczkowie wyposażeni w specjalne czujniki

25.10.2018 23:20 Tajemnice sportu
Międzynarodowa Federacja Narciarska wprowadza kolejne zmiany. Skoczkowie zostaną wyposażeni w specjalne czujniki, które wpłyną na wzrost atrakcyjności tej dyscypliny. O co dokładnie chodzi? Tajemnice zdradza Sebastian Parfjanowicz.

"Tajemnice sportu". Producja śniegu na skoczni w Wiśle-Malince

22.10.2018 21:57 Tajemnice sportu
Już 17 listopada rozpocznie się jubileuszowy 40. Puchar Świata w skokach narciarskich. Inauguracja, podobnie jak we wcześniejszym sezonie, będzie miała miejsce na obiekcie w Wiśle-Malince. W "Tajemnicach Sportu" przybliżamy, jak wygląda produkcja śniegu na skoczni imienia Adama Małysza.

Tajemnice sportu: bójki w NHL – skąd to się wzięło?

21.10.2018 21:52 Tajemnice sportu
Tradycja, która wciąż ma się dobrze – tak można powiedzieć o bójkach podczas meczów NHL. Dlaczego hokeiści najlepszej ligi świata to robią i jak to się zaczęło? O tym Aleksander Roj.

Tajemnice sportu: psychologiczna wojna w boksie

13.10.2018 08:28 Tajemnice sportu
Sebastian Szczęsny przybliżył psychologiczne znaczenie ceremonii ważenia i konferencji prasowych przed pojedynkami bokserskimi. Nie zabrakło wielu przykładów z wybitnymi pięściarzami.

"Tajemnice sportu". Sen kluczem do sukcesu

12.10.2018 08:14 Tajemnice sportu
W cyklu "Tajemnice sportu" Aleksandra Pika opowiedziała o tym, jak ważny w przypadku sportowców jest sen.

"Tajemnice sportu". 11 października, czyli szczęśliwy dzień polskiej piłki

9.10.2018 22:16 Tajemnice sportu
11 października jest niewątpliwie szczęśliwym dniem w polskiej piłce. W 2006 roku pokonaliśmy Portugalczyków, z którymi ponownie tego samego dnia zmierzymy się w Lidze Narodów. W 2008 roku mierzyliśmy się z Czechami,a siedem lat później cieszyliśmy się z awansu do Euro 2016.

"Tajemnice sportu": jakie sekrety skrywa Puchar Stanleya?

5.10.2018 07:50 Tajemnice sportu
W nocy ze środy na czwartek rozgrywki zainaugurowała NHL. Sebastian Parfjanowicz starał się rozwikłać tajemnice Pucharu Stanleya. To jedno z najstarszych trofeów, nawet starsze niż sama liga.

"Tajemnice sportu": wielkie zarobki i ogromne długi. Kasowe walki bokserskie

22.09.2018 07:59 Tajemnice sportu
Przed nami wielkie wydarzenie bokserskie, czyli pojedynek Anthony'ego Joshui z Aleksandrem Powietkinem (transmisja w TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej). Choć stawka walki jest ogromna i pieniądze do zarobienia również, to do najbardziej "kasowych" walk tej londyńskiej jeszcze brakuje. O pieniądzach w pięściarstwie opowiedział Sebastian Szczęsny w cyklu "Tajemnice sportu" w "Sportowym wieczorze".
Więcej