tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Federer ma plany na emeryturę. "Nie będę siedział na sofie"

Roger Federer skończył w sierpniu tego roku 37 lat. Szwajcar nie ogłosił jeszcze, jak długo potrwa jego kariera. Wielkoszlemowy mistrz zdradził jednak plany na sportową emeryturę. – Na pewno nie będę siedział na sofie – stwierdził.
Roger Federer (fot. Getty)

Stan Wawrinka zakończył sezon po... kontuzji na treningu

Trwający sezon nie jest tak udany dla Federera jak poprzedni. Szwacjar wygrał Australian Open, ale w kolejnych miesiącach nie wiodło mu się tak dobrze. Szwajcar nadal jednak nie myśli głośno o zakończeniu kariery.

– Ostatnio kupiłem stary autobus z lat 60. Nie mogę doczekać się, żeby podróżować nim po Europie. Dzisiaj wszędzie można dostać się bardzo łatwo. Podróżowanie jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Chciałbym odwiedzić wszystkie miasta i państwa, w których grałem. To byłyby jednak inne wizyty. Nie miałbym presji, która towarzyszy sportowi – przyznał tenisista z Bazylei.

– Są miejsca, które znaczą dla mnie więcej. Bazylea jest na samym szczycie mojej listy. Teraz mój dom jest tam, gdzie moje dzieci czują się najbardziej komfortowo. Niezależnie czy jest to w górach, czy też w Wollerau – dodał po chwili.

Federer do sezonu najczęściej przygotowuje się w Dubaju. 37-latek przyznał jednak, że nie nazwałby tego miejsca domem. – Mam tam apartament od 15 lat. To jednak tylko baza treningowa i miejsce zamieszkania, kiedy jest zimno w Szwajcarii. Czuję się tam dobrze – zakończył.

podobne informacje

ATP Finals: Roger Federer nie zagra w finale! Wielki triumf Alexandra Zvereva

Roger Federer o Agnieszce Radwańskiej: potrafiła grać wyjątkowo

ATP Finals: Federer pokonał Andersona i awansował do półfinału

ATP Finals: Federer wraca do gry. Szwajcar wygrał kluczowe starcie