tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Niecodzienna przejażdżka Lewisa Hamiltona. Poprowadził... 130-letni pojazd [ZDJĘCIA]

Dla Lewisa Hamiltona prowadzenie mercedesa to chleb powszedni. Od 2013 roku jeździ bowiem w Formule w bolidach teamu tego konstruktora. Ostatnio miał jednak okazję poprowadzić naprawdę niecodzienny pojazd.
Lewis Hamilton i Benz Patent Motorwagen (Fot. Getty/Instagram)

Napad na dom Beckhama. "Victoria jest zdruzgotana"

Hamilton jest bliski zdobycia swojego piątego mistrzostwa świata Formuły 1, a czwartego w barwach teamu Mercedes. W ostatni weekend w Grand Prix USA był co prawda trzeci, ale jego przewaga w klasyfikacji generalnej nad resztą stawki i tak jest znacząca.

Brytyjczyk po wyścigu na torze w Austin został w Stanach Zjednoczonych chwilę dłużej. W nocy z poniedziałku na wtorek polskiego czasu zobaczył na żywo mecz NFL, w którym Atlanta Falcons pokonali u siebie New York Giants 23:20.

Wybór spotkania chyba nie był przypadkowy, bo Falcons grają na Mercedes-Benz Stadium. Hamilton niewątpliwie był pod wrażeniem meczu i jego oprawy, co widać po jego relacji na Instagramie.

Ale i przed stadionem znalazł coś dla siebie. Mógł bowiem zostać kierowcą... trzykołowca z XIX wieku. Zaprojektowany przez Karla Benza Benz Patent Motorwagen wszedł do użytku w 1886 roku. Brytyjczyk dał sobie radę z prowadzeniem go i zabrał na przejażdżkę Toto Wolffa, szefa teamu.

Hamilton za sterami Benz Patent Motorwagen (Fot. Instagram)

podobne informacje

Wielki wydatek Lewisa Hamiltona. Kolejna posiadłość w wielkim mieście

Plebiscyt #sportowiec2018: wybraliście najlepszych sportowców minionego roku

Formuła 1. Lewis Hamilton naraził się władzom rodzinnego miasta

Formuła 1: Lewis Hamilton wygrał Grand Prix Abu Zabi