tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

El. ME 2020. Piotr Wyszomirski: nasz cel to wygrać w jak najlepszym stylu

Polscy piłkarze ręczni zmierzą się w środę w Ostrowcu Świętokrzyskim z Kosowem w eliminacyjnym meczu mistrzostw Europy 2020. – Chcemy nie tylko wygrać, ale zrobić to możliwie w najlepszym stylu – powiedział bramkarz Piotr Wyszomirski. Transmisje meczów eliminacyjnych na antenach Telewizji Polskiej, w SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
Piotr Wyszomirski (fot. PAP)

PGNiG Superliga kadrowiczami stoi. 24 zawodników powołanych na mecze el. ME 2020

Meczem z Kosowem biało-czerwoni rozpoczynają batalię o awans do mistrzostw Starego Kontynentu. Rywal nie jest dla nich anonimowy. W lutym podczas prekwalifikacji do przyszłorocznych mistrzostw świata pokonali go dosyć pewnie (30:19), ale zwłaszcza na początku spotkania przeciwnik sprawił im sporo kłopotów.

W pierwszych 30 minutach zagraliśmy wtedy bardzo słabo. Wynik w tej fazie meczu oscylował wokół remisu. Teraz nie możemy popełnić tego błędu, musimy od początku narzucić swój styl gry i być skoncentrowani od pierwszej do ostatniej minuty – nie ukrywał prawoskrzydłowy kadry Arkadiusz Moryto.

To teoretycznie najsłabszy zespół w naszej grupie, co nie oznacza, że zamierzamy go lekceważyć. Do tego meczu podchodzę jak do każdego innego. Spotkanie rozpoczyna się od wyniku 0:0 i to na parkiecie trzeba udowodnić swoją wyższość. Chcemy wygrać, pokazać się z jak najlepszej strony i udanie rozpocząć eliminacje – zaznaczył rozgrywający Paweł Paczkowski. Polskiej reprezentacji zabrakło w tegorocznych finałach mistrzostw Europy, które rozegrane zostały w Chorwacji. W grupie eliminacyjnej musiała uznać wyższość Serbii i Białorusi.

Teraz o awans powinno być znacznie łatwiej. Z każdej z ośmiu grup wywalczą go po dwa najlepsze zespoły i cztery z trzecich miejsc z najlepszym bilansem. Pozostałymi rywalami biało-czerwonych w grupie 1 będą Niemcy i Izrael. Właśnie z tym drugim zespołem ekipa Piotra Przybeckiego zmierzy się w drugim tegorocznym meczu 28 października w Tel Awiwie.

Drużyny Izraela nie radziłbym lekceważyć, ta ekipa to dla nas trochę zagadka. Będziemy nieco mądrzejsi po pierwszych spotkaniach. Izraelczycy zagrają na wyjeździe z Niemcami i będziemy mogli dokładnie przyjrzeć się ich grze. Dla mnie nie ulega jednak wątpliwości, że to rywal zdecydowanie mocniejszy od Kosowa – zapewnił Wyszomirski.

Maciej Gębala: jesteśmy głodni sukcesów. Może kiedyś dorównamy siatkarzom...

podobne informacje

Minister obrony narodowej. Jak Szmal zatrzymał Rosjan i... pił alkohol

Koszmarny lot po... medal. Krzyki Wenty i modlitwy Tłuczyńskiego. Tak zaczęły się MŚ w 2009 roku

Media: Kamil Syprzak w Montpellier HB. Potwierdzenie pod koniec stycznia

Piłka ręczna, mecz towarzyski w Zug: Szwajcaria – Polska 32:28: bez obrony i bramki. Porażka Polaków