tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Robert Lewandowski dobrze oceniony przez media. Ale byli lepsi...

Bayern Monachium bez większych kłopotów pokonał na wyjeździe AEK Ateny w Lidze Mistrzów (2:0). Niemieccy dziennikarze mimo to surowo ocenili zespół Niko Kovaca. Tylko kilku piłkarzy zasłużyło na wysoką notę, a wśród nich znalazł się Robert Lewandowski...
Robert Lewandowski (fot. Getty Images)

MODNIŚ RONALDO. FORTUNA ZA ZEGAREK

Na "trójkę" (skala niemiecka od 6 do 1, gdzie "1" to klasa światowa) występ Lewandowskiego ocenił niemiecki oddział portalu goal.com. Z kolei dziennik "Abendzeitung" przyznał notę 3,5, pisząc "misja zrealizowana. Lwią część pracy wykonał Rafinha, a Polak umieścił piłkę w siatce". Najlepszą ocenę napastnik uzyskał od portalu "sport.de" (2,5). Zwrócono uwagę, że zrobił to, co do niego należało, ale w tym spotkaniu nie był postacią pierwszoplanową.

Byli za to nimi najwyżej ocenieni Serge Gnabry i Thiago Alcantara. Niemiec i Brazylijczyk według "sport.de" zasłużyli na notę 2. Pierwszy był bardzo energiczny na lewym skrzydle, jako jeden z nielicznych w tym meczu potrafił stworzyć zagrożenie z niczego. Drugi z kolei spokojnie kontrolował tempo Bawarczyków, celnymi podaniami odnajdując dobrze ustawionych kolegów.

Na drugim końcu bieguna znalazł się najlepiej oceniony Niklas Suele. Obrońca był najpewniejszym elementem bloku defensywnego Bawarczyków. Dobrze spisali się również Arjen Robben i James Rodriguez. Dwie pierwszoplanowe postaci w Bayernie oceniono na 4,5. Żaden z nich nie ma za sobą najlepszego meczu. Pierwszy był nieefektywny, często gubił się w dryblingach. Kolumbijczyk zaś nie potrafił jak to ma w zwyczaju prostopadłymi podaniami tworzyć zamieszania w szeregach rywali.

Swojej drużyny próbował bronić Niko Kovac, który w wywiadzie dla telewizji Sky stwierdził, że Bayern zagrał bardzo dobre spotkanie. – Zdominowaliśmy rywali i odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo. Patrzymy na wynik i jest "czarne" albo "białe" – wygrywasz lub przegrywasz. Martwiłbym się, gdybyśmy nie wygrali. Krytycy na pewno znajdą wiele złych rzeczy, ale ja widziałem sporo dobrych. Nie szukajmy włosów w zupie... – zaznaczył.

Oceny piłkarzy Bayernu Monachium po meczu z AEK Ateny (wg "sport.de"): Manuel Neuer (2,5), Joshua Kimmich (3), Niklas Suele (1,5), Mats Hummels (2,5), Rafinha (2,5), Javi Martinez (3), Arjen Robben (4,5), Thiago Alcantara (2), James Rodriguez (4,5), Leon Goretzka (3,5), Serge Gnabry (2), Robert Lewandowski (2,5).

Niemiecki Bild najbardziej docenił wysiłki Rafinhi i Gnabry'ego (2 w skali 1-6, gdzie 1 to skala światowa, a 6 to występ katastrofalny). Polski napastnik otrzymał średnią ocenę, jak większość kolegów z zespołu i trener Kovac. Najsłabiej wśród gości wypadli James i Thiago.

podobne informacje

Wygrani i przegrani zimowego obozu Bayernu. Gdzie Lewandowski?

Ranking "Kickera": Robert Lewandowski poza podium wśród napastników

Robert Lewandowski wziął udział w "Q&A" podczas zgrupowania w Dosze

Robert Lewandowski zachwyca podczas zgrupowania w Dosze. "Te mięśnie! Jak stal!" [ZDJĘCIA]