tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Liga Młodzieżowa UEFA: Lech odpadł z rozgrywek

Piłkarze Lecha Poznań odpadli z rozgrywek Ligi Młodzieżowej UEFA. W rewanżowym spotkaniu pierwszej rundy na własnym stadionie przegrali z Herthą Berlin 2:3 (0:2). Pierwszy mecz także wygrali Niemcy 2:0.
Piłkarze Lecha Poznań (fot. lechpoznan.pl)

Juniorzy starsi Lecha szybko pożegnali się z rozgrywkami młodzieżowej Ligi Mistrzów. Wprawdzie trener poznańskiej drużyny Bartosz Bochiński mocno wierzył w odrobienie dwubramkowej straty. Te nadzieje szybko prysły, bo już w 16. minucie Jessic Ngankam otworzył wynik, a to oznaczało, że gospodarze muszą strzelić cztery gole.

Mistrz Niemiec U19 okazał się na tyle dojrzałą drużyną, by nie doprowadzić do niepotrzebnej nerwowości. Ngankam podwyższył na 2:0, a potem bramkarz Bartosz Przybysz uratował swój zespół od utraty kolejnego gola, broniąc rzut karny wykonywany przez Dennisa Jastrzembskiego.

Daje mi to dużą satysfakcję, bo to jest mój pierwszy obroniony rzut karny odkąd jestem w Lechu. Co do meczu, to zabrakło nam skuteczności i lepszej gry w pierwszej połowie. Hertha pokazała bardziej dorosły futbol, ale na pewno było to dla nas duże doświadczenie – podsumował spotkanie golkiper poznańskiej drużyny.

Szkoleniowiec mistrza Polski juniorów mógł czuć się nieco rozczarowany. Po spotkaniu przyznał, że w dwumeczu Niemcy byli "lepszym, konkretniejszym i przede wszystkim skuteczniejszym zespołem".

Nie jesteśmy zaskoczeni tym, jak zagrała Hertha, po naszej stronie upatrywałbym błędów, po których traciliśmy bramki. Strata pierwszego gola postawiła nas już w trudnej sytuacji. Jesteśmy Lechem Poznań i nie zamierzaliśmy się poddawać. Udało nam się pokazać w drugiej połowie, że potrafimy rywalizować na europejskim poziomie – podsumował Bochiński.

Mecz rozegrano na stadionie, na którym występuje ekstraklasowy Lech, spotkanie obejrzało ok. tysiąc kibiców. Berlińczycy w kolejnej rundzie zagrają z azerskim zespołem Gabala FK.

podobne informacje

Pierwszy transfer Lecha. Juliusz Letniowski piłkarzem Kolejorza

Wisła Kraków czy dalej Niemcy – dokąd trafi Jakub Błaszczykowski?

Radosław Nawrot: kibiców Lecha od lat definiuje rozczarowanie

Były piłkarz Lecha Poznań poważnie postrzelony