0
2
3

LM: beznadziejny Lokomotiw. Drużyna Krychowiaka bliska odpadnięcia z LM

Lokomotiw Moskwa przegrał z FC Porto 1:3 (1:2) w meczu grupy D Ligi Mistrzów. Grzegorz Krychowiak spędził na boisku 90 minut. Polak zagrał na nietypowej dla siebie pozycji – środku obrony.
Grzegorz Krychowiak (fot. Getty)

Nie ma Messiego, nie ma problemu. Barcelona wygrywa bez największej gwiazdy

Środowe spotkanie rozpoczęło się idealnie dla gospodarzy. Już w 10. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Lokomotiwu. Manuel Fernandes strzelił jednak w sygnalizowany sposób i Iker Casillas nie miał problemów z obroną.

Kilkanaście minut później w takiej samej sytuacji nie pomylił się piłkarz FC Porto – Moussa Marega. Na 2:0 dla gości podwyższył Hector Herrera. Moskwianie odpowiedzieli honorowym trafieniem Antona Miranchuka.

W drugiej połowie kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami mieli przyjezdni. W 47. minucie trzecią bramkę dla Smoków zdobył Jesus Manuel Corona. Lokomotiw był bezradny. Na kwadrans przed końcem zespół Krychowiaka osłabił Solomon Kvirkvelia, który otrzymał czerwoną kartkę.

Krychowiak, mimo że zagrał na nietypowej dla siebie pozycji, był jednym z najlepszych zawodników gospodarzy. Dobrze się ustawiał, nie miał problemów z wyprowadzeniem piłki.

Mistrzowie Rosji mają niewielkie szanse na awans do fazy pucharowej. W trzech meczach nie wywalczyli żadnego punktu. W drugim meczu tej grupy Schalke zremisowało bezbramkowo z Galatasaray.