tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Motocyklowe MŚ: Lorenzo może wrócić na wyścig w Malezji

Trzykrotny mistrz świata w klasie MotoGP (2010, 2012 i 2015 rok) hiszpański motocyklista Jorge Lorenzo pomyślnie przeszedł operację nadgarstka i być może wystąpi 4 listopada w Grand Prix Malezji. To będzie przedostatnia runda MŚ. Tytuł ma zapewniony jego rodak Marc Marquez.
Jorge Lorenzo (fot. Getty Images)

31-letni Lorenzo doznał kontuzji na początku października podczas treningów na torze w Buriram w Tajlandii. Opuścił zawody w tym kraju oraz w Japonii. W klasyfikacji generalnej kierowca Ducati spadł na ósme miejsce – 130 pkt.

Według lekarzy, Hiszpan pomyślnie przeszedł operację lewego nadgarstka przeprowadzoną w Barcelonie i prawdopodobnie stanie na starcie dwóch ostatnich wyścigów sezonu – GP Malezji (4 listopada) i GP Walencji (18 listopada).

Po raz trzeci z rzędu i piąty w karierze mistrzem świata w klasie MotoGP został inny Hiszpan Marc Marquez (Honda). Tytuł zapewnił sobie po niedzielnej wygranej w Japonii. Zgromadził dotąd 296 punktów i wyprzedza Włochów: Andreę Dovizioso (Ducati) 194 pkt i Valentino Rossiego (Yamaha) 185.

W niedzielę motocykliści ścigać się będą w Australii, ale bez udziału Lorenzo.

podobne informacje

Motocyklowe MŚ: kolejna operacja nadgarstka Jorge Lorenzo

Motocyklowe MŚ: triumf Lorenzo w MotoGP, kraksa Marqueza

MotoGP: Pedrosa najlepszy w domowych kwalifikacjach

MŚ: triumf Lorenzo w ostatnich zawodach sezonu