0
3
3

Liga Europejska: Milan znów zawiódł. Polacy bez błysku

W jednym z najciekawszych spotkań 3. kolejki Ligi Europejskiej AC Milan podejmował Betis Sewilla. Włoski klub nadal nie może złapać dobrej formy. Rossoneri przegrali z hiszpańską drużyną 1:2 (0:1).
Giovani Lo Celso z Betisu (fot. Getty)

Liga Mistrzów: UEFA ujawniła zarobki klubów. Real z gigantycznymi przychodami

Podopieczni Gennaro Gattuso po porażce w derbach Mediolanu z Interem nie potrafili odkupić swoich win w europejskich pucharach. Rossoneri w Serie A spisują się znacznie poniżej oczekiwań, bo po 8. meczach zajmują dopiero 12. pozycję.

W LE do tej pory wygrali dwa spotkania, ale w czwartek wieczorem przez długi czas nie potrafili poważnie zagrozić bramce rywali.

Z kolei w Betisie świetnie dysponowany był Giovani Lo Celso, wypożyczony z Paris Saint-Germain. Argentyńczyk najpierw asystował przy golu Antonio Sanabrii, a następnie sam pokonał bramkarza Milanu po pięknym strzale w "okienko" z 54. minuty spotkania. Milan zdołał jedynie odpowiedzieć trafieniem Patricka Cutrone z 83. minuty.

W grupie F Betis zajmuje pierwsze miejsce z siedmioma punktami na koncie. Milan jest drugi z sześcioma "oczkami". Trzecie miejsce zajmuje Olympiakos (4 pkt.) a ostatnie Dudealnge. Pogromcy Legii Warszawa w kwalifikacjach LE nie sprostali w czwartek Grekom. Przegrali u siebie z Olympiakosem 0:2 (0:0).

W innym ciekawym meczu – w grupie E Sporting Lizbona podejmował Arsenal. Mecz zapowiadał się niezwykle interesująco, ale kibice wychodzili z Estadio Jose Alvalade zawiedzeni. Spotkanie zakończyło się bowiem porażką ich ulubieńców 0:1 (0:0) po golu Danny'ego Welbecka z 77. minuty spotkania.

Było to 11. zwycięstwo z rzędu Kanonierów.

W tej samej grupie Karabach przegrał u siebie z Vorsklą 0:1 (0:0). Całe spotkanie w barwach gospodarzy zagrał Jakub Rzeźniczak.

Z kolei w grupie A wielkie emocje przeżywali fani w Zurychu. Szwajcarzy podejmowali Bayer Leverkusen. Zaczęło się od prowadzenia 1:0 po golu Antonio Marchesano, jednak na początku drugiej połowy Karim Bellarabi zdobył dwie bramki. Zurich zdołał jednak odwrócić losy meczu. Najpierw trafienie zaliczył Toni Domgjoni, a w 78. minucie wynik ustalił Stephen Odey na 3:2 dla gospodarzy. Szwajcarzy prowadzą w grupie A z kompletem trzech zwycięstw koncie.

W tej samej grupie AEK Larnaca zremisowała z Łudogorcem Razgrad 1:1 (1:1). W drugiej połowie w zespole gości pojawiło się dwóch Polaków. Na boisko w 62. minucie wszedł Jacek Góralski, a w 84. minucie Jakub Świerczok.

Z kolei w grupie C cały mecz w barwach Bordeaux zagrał Igor Lewczuk. Nie będzie go jednak miło wspominał. Żyrondyści przegrali na wyjeździe z Zenitem Sankt Petersburg 1:2 (1:1) i zajmują ostatnie miejsce w grupie C z zerowym dorobkiem punktowym.

W jeszcze jednym czwartkowym spotkaniu z godziny 18.55 grali polscy piłkarze. Damian Kądzior wszedł na boisko w 73. minucie w wygranym przez jego drużynę – Dinamo Zagrzeb meczu wyjazdowym ze Spartakiem Trnavą. Trzy minuty wcześniej na boisku pojawił się Patryk Małecki w zespole gospodarzy. Dinamo Zagrzeb z kompletem dziewięciu punktów zajmuje pierwsze miejsce w grupie D. Na drugim miejscu z czterema punktami jest Fenerbahce Stambuł po wyjazdowym remisie z Anderlechtem Bruksela. Trnava zajmuje trzecią pozycję z trzema punktami, a Anderlecht z jednym "oczkiem" jest ostatni.