1
3
3

Liga Europejska: kapitalny gol Tomasza Kędziory. Jakub Piotrowski też trafił

Tomasz Kędziora zdobył przepięknego gola w wyjazdowym meczu Dynama Kijów z Rennes. Obrońca wicemistrzów Ukrainy huknął z 25 metrów prosto w "okienko" bramki francuskiego zespołu. Trafienie Polaka pomogło jego drużynie wygrać w spotkaniu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Europejskiej 2:1 (1:1). Bramkę zdobył też Jakub Piotrowski dla Genk w wygranym meczu wyjazdowym z Besiktasem Stambuł 4:2 (1:0).
Tomasz Kędziora cieszy się z gola w LE (fot. PAP/EPA)

Liga Europejska: Milan znów zawiódł. Polacy bez błysku

Polski obrońca wyszedł od pierwszej minuty w składzie Dynama Kijów na mecz grupy K. W 21. minucie wykorzystał podanie przed pole karne Witalija Bujalskiego. Oddał atomowe uderzenie z 25 metrów. Mimo rozpaczliwej interwencji senegalskiego bramkarza gospodarzy – Abdoulaye Diallo piłka wpadła do siatki w samo okienko bramki Rennes.

Francuzi zdołali jednak wyrównać jeszcze przed przerwą. W 39. z rzutu wolnego bramkę zdobył Clement Grenier. Fatalnie w tej sytuacji zachował się Denys Bojko – golkiper Dynama, zdecydowanie spóźniony w tej sytuacji.

To jednak nie był koniec emocji. W 89. minucie gola na wagę zwycięstwa dla Dynama Kijów strzelił Bujalski.

W grupie K prowadzi kazachska Astana z pięcioma punktami po remisie 1:1 (1:1) z Jabloncem. Na drugim miejscu jest Dynamo Kijów – również z pięcioma "oczkami", na trzecim Rennes – 4 punkty, a na ostatnim Jablonec z dwoma punktami.

Z kolei Genk potwierdziło dobrą formę w LE po zwycięstwie na wyjeździe z Besiktasem 4:2 (1:0). Jednego z goli dla drużyny belgijskiej strzelił Jakub Piotrowski, który pojawił się na boisku w 75. minucie.

Genk z sześcioma punktami jest liderem grupy I. Na drugim i trzecim miejscu z czterema "oczkami" są Sarpsborg 08 i Malmoe FF, które w bezpośrednim starciu zremisowały 1:1 (0:0).

W hitowym meczu tego wieczoru zespół Olympique Marsylia podejmował Lazio Rzym w grupie H. W pierwszej części gry to goście byli stroną przeważającą, co potwierdzili golem Wallace'a z 10. minuty spotkania. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Efektem było drugie trafienie dla Lazio autorstwa Felipe Caicedo z 59. minuty. Jednak pod koniec spotkania zerwali się jeszcze gospodarze. Kontaktowego gola w 85. minucie zdobył Dimitri Payet. To jednak było wszystko na co tego dnia było stać Francuzów. W ostatniej minucie dobił ich jeszcze Adam Marusić przpeięknym trafieniem.

Liderem grupy H po trzech zwycięstwach jest za to Eintracht Frankfurt, który poradził sobie u siebie z Apollonem Limassol 2:0 (2:0). Lazio ma sześć punktów, a Marsylia i Apollon tylko po jednym.

Tymczasem w grupie L dominację potwierdziła Chelsea. Zespół z Londynu pokonał na Stamford Bridge BATE Borysów 3:1 (2:0) po hat-tricku Rubena Loftus-Cheeka. W drugim meczu tej grupy PAOK niespodziewanie przegrał u siebie z węgierskim MOL Vidi 0:2 (0:2). Chelsea zajmuje pierwsze miejsce w grupie z dziewięcioma punktami na koncie. Reszta drużyn ma po trzy punkty.

Imponujące zwycięstwo zanotowała Sevilla. Klub z Andaluzji pokonał na własnym boisku Akhisar Belediye 6:0 (3:0) w grupie J i jest liderem z sześcioma punktami na koncie po trzech kolejkach. Tyle samo "oczek" ma Krasnodar po porażce na wyjeździe ze Standard Liege 1:2 (1:0).

Niemal równie okazałą wygraną zanotował inny hiszpański klub – Villarreal. Zespół prowadzony przez Javiera Calleję Revillę pokonał 5:0 (3:0) Rapid Wiedeń i awansował na pierwsze miejsce w tabeli grupy G z pięcioma punktami. Na drugim miejscu jest Glasgow Rangers (również 5 pkt.) po bezbramkowym remisie ze Spartakiem Moskwa.