0
3
3

Remis Borussii. Rewelacyjny 18-latek nie przestaje zadziwiać

Borussia Dortmund zremisowała z Herthą Berlin 2:2 (1:1) w 9. kolejce Bundesligi. Oba gole dla gospodarzy strzelił Jadon Sancho, który miał udział już przy dziesięciu trafieniach BVB w tym sezonie. Dwie brami zdobył także Salomon Kalou, który ustalił wynik spotkania w doliczonym czasie gry.
Jadon Sancho (fot. Getty Images)

EFEKTOWNY GOL EWY PAJOR. TRZECI HAT-TRICK W SEZONIE [WIDEO]

Borussia, która jako jedyna nie przegrała jeszcze w tym sezonie Bundesligi, od pierwszego gwizdka sędziego rzuciła się na rywala i już w 4. minucie mogło być 1:0. Znakomitą akcję przeprowadził Marco Reusa, jednak strzał Raphaela Guerreiro ofiarną interwencją zatrzymał Karim Rekik. Niespełna kwadrans później bramkarza gości pokonał Jadon Sancho, jednak po wideoweryfikacji gol nie został uznany – na spalonym był Reus.

W 27. minucie wszystko odbyło się już zgodnie z przepisami – Borussia wyprowadziła zabójczą kontrę, a podanie Mario Goetzego na bramkę zamienił Sancho. Mimo dużej przewagi miejscowi nie zeszli do szatni z prowadzeniem – w końcówce pierwszej połowy wyrównał bowiem Salomon Kalou. Ten sam zawodnik tuż po przerwie mógł po raz drugi pokonać Romana Buerkiego, ale nie wykorzystał znakomitej okazji i ponownie Borussia doszła do głosu.

Efekt? W 61. minucie piłkę odzyskał Achraf Hakimi, zagrał do Reusa, ten sprytnie przepuścił piłkę i kropkę nad "i" postawił Sancho. Dla rewelacyjnego 18-latka to czwarte trafienie w sezonie (ma też sześć asyst). Jest też drugim najmłodszym piłkarzem zza granicy (18 lat, 216 dni), który w jednym meczu Bundesligi strzelił dwa gole – młodszy był tylko Heung-Min Son (18 lat, 135 dni).

I gdy wydawało się, że Borussia wygra 2:1, w doliczonym czasie gry wyrównał Kalou. Piłkarz z Wybrzeża Kości Słoniowej wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu Abdou Diallo. Chwilę po tym golu boisko opuścił Łukasz Piszczek, dla którego było to 309. spotkanie w barwach Borussia we wszystkich rozgrywkach. W historii klubu z Dortmundu tylko dziesięciu piłkarzy może pochwalić się lepszym wynikiem.