0
3
3

Premier League: koniec serii Arsenalu. Chelsea wygrywa nawet bez Hazarda

Na jedenastu zwycięstwach z rzędu zakończyła się seria piłkarzy Arsenalu. W niedzielę zawodnicy Umaia Emery'ego zremisowali na wyjeździe z Crystal Palace 2:2 (1:0). Pewny triumf na boisku Burnley odnieśli z kolei gracze Chelsea, którym w wygranej 4:0 (1:0) nie przeszkodził nawet brak Edena Hazarda.
Wilfried Zaha w walce o piłkę z zawodnikami Arsenalu (fot. PAP/EPA)

Wielki mecz Salaha. Liverpool nie zwalnia tempa

Hazard nie zagrał na Turf Moor przez problemy z plecami. Pod jego nieobecność w rolę lidera The Blues wcielił się Ross Barkley, który po blisko dwóch straconych sezonach wrócił do wysokiej formy pod wodzą Maurizio Sarriego.

(fot. Getty) Anglik przed tygodniem uratował drużynie remis w starciu z Manchesterem United. W niedzielę miał z kolei udział przy trzech z czterech goli Chelsea: najpierw w 22. minucie znakomicie podał do Alvaro Moraty, w 57. minucie sam trafił do bramki rywali, a pięć minut później asystował przy trafieniu Williana. W doliczonym czasie Burnley dobił Ruben Loftus-Cheek.

Dzięki niedzielnemu zwycięstwu Chelsea zachowała dwa punkty straty do liderującego rozgrywkom Liverpoolu i choć na chwilę wyprzedziła Manchester City, który swój mecz 10. kolejki z Tottenhamem zagra w poniedziałek.

Dwa punkty straty do Chelsea mają po niedzieli Kanonierzy. Zespół Emery'ego źle rozpoczął derbowy mecz z Crystal Palace i po pierwszej połowie – w której nie oddał choćby jednego celnego strzału – przegrywał 0:1. Gola dla gospodarzy zdobył z rzutu karnego Serb Luka Milivojević.

(fot. PAP/EPA) Goście do odrabiania strat rzucili się tuż po przerwie. Najpierw w 51. minucie z rzutu wolnego do remisu doprowadził Granit Xhaka, a pięć minut później prowadzenie Arsenalowi dał Pierre-Emerick Aubameyang. Gol Gabończyka nie powinien zostać jednak uznany, bo chwilę wcześniej piłkę ręką zagrał Alexandre Lacazette.

Gdy wygrana Arsenalu wydawała się już pewna, Crystal Palace zdołało doprowadzić do remisu. Wilfried Zaha wykorzystał bezsensowne zagranie Xhaki w polu karnym i wywalczył rzut karny. Z 11 metrów po raz drugi nie pomylił się Milivojević.

Niedzielne mecze Premier League rozegrane zostały w cieniu sobotniego dramatycznego wypadku, w którym życie najprawdopodobniej stracił właściciel Leicester City Vichai Srivaddhanaprabha. Helikopter z Tajlandczykiem na pokładzie runął na parking tuż po starcie z King Power Stadium.

Dramat kibiców Leicester. "Prezes miał nas w swoim sercu"