0
3
3

Manchester United – Everton 2:1. Jose Mourinho może odetchnąć

Niezwykle zacięte spotkanie obejrzeli kibice na Old Trafford. Choć Manchester United przez długi czas prowadził 2:0, to Everton walczył do samego końca i ostatecznie gościom zabrakło bramki do remisu.
Jose Mourinho (fot. Getty Images)

Impreza i wspólne śpiewy Alissona, Fabinho i Roberto Firmino

Jose Mourinho znalazł się pod ścianą. United od początku sezonu mają problemy z wygrywaniem i wciąż mają blisko 10-punktową stratę do lidera. Przed tygodniem Manchester zaprezentował się jednak z dobrej strony i zremisował na wyjeździe 2:2 z Chelsea.

Po wtorkowej porażce z Juventusem w Lidze Mistrzów, na "The Special One" znów spadło wiele słów krytyki. Eric Cantona stwierdził choćby, że taka postawa zespołu byłaby niedopuszczalna w czasach, gry trenerem był Sir Alex Ferguson.

W niedzielę zawodnicy Mourinho zdobyli jednak trzy punkty w starciu z Evertonem. Pierwszą bramkę zdobył w 27. minucie Paul Pogba, a tuż po przerwie pięknym strzałem popisał się Anthony Martial. Francuz efektownie kopnął ze skraju pola karnego i pokonał Jordana Pickforda.

Goście jednak nie odpuszczali, czego efektem bramka Gylfiego Sigurdssona na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem. Everton miał w końcówce jeszcze szansę by wyrównać, ale nie potrafił sfinalizować świetnej akcji. Tym samym United po dziewięciu kolejkach zajmują ósmą pozycję w tabeli i mają dwa punkty przewagi nad znajdującym się za nimi Evertonem.

"Jose Mourinho show" na konferencji. "Należy mi się szacunek. Wygrałem więcej, niż inni"