tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Jesteśmy z nim na śmierć i życie". Sergio Ramos broni Julena Lopeteguiego

Mimo kompromitującej porażki Realu Madryt z Barceloną (1:5), piłkarze Królewskich nie tracą wiary w trenera Julena Lopeteguiego. O tym, jak bardzo szatni zależy na pracy z Hiszpanem, po meczu mówił Sergio Ramos.
Segio Ramos (fot. Getty Images)

"Wszystko da się odmienić". Julen Lopetegui nadal wierzy w Real

Kanonada na Camp Nou to bardzo trudna sytuacja dla całej naszej szatni. Niedzielne spotkanie było kluczowe, a wynik jest dla nas jak wyrok – mówił kapitan Realu. – Z trenerem jesteśmy jednak na śmierć i życie. O ewentualnym zwolnieniu decyduje się na górze – powiedział Hiszpan o Julenie Lopeteguim.

Teraz musimy czekać. Podejmiemy refleksje i zachowamy chłodną głowę – mówił Ramos o dalszych planach drużyny Królewskich. – Powinniśmy szanować decyzje, które zostaną podjęte na górze. Ważne, abyśmy byli razem – zaznaczał.

Zdaniem stopera Królewscy nie stracili jeszcze szansy na zdobycie mistrzostwa Hiszpanii. – Wygrywałem ligę w sezonie, kiedy traciliśmy do lidera więcej niż dziesięć punktów. Ważne, abyśmy mieli podniesione głowy. Kluczem do sukcesu jest praca – podkreślał.

Zawsze miałem dobre relacje z trenerami. Najlepiej będzie, jeśli my piłkarze pozostaniemy na uboczu, bo sytuacja jest delikatna – tłumaczył Hiszpan. – Szacunek się zdobywa, nie narzuca. Tak było w wypadku trenerów, z którymi zdobywaliśmy tytuły. Zarządzanie szatnią jest ważniejsze niż wiedza trenera – konkludował Ramos.

TOP 10: najlepsze mecze Realu z Barceloną

podobne informacje

Setny gol w karierze Sergio Ramosa. "Nawet o tym nie marzyłem"

Real Madryt – Leganes. Królewscy krok od ćwierćfinału Pucharu Króla

Szalony rok Realu. "Piłkarze Królewskich to…"

Sergio Ramos o Jose Mourinho: bez niego wygraliśmy wszystko