"Wykorzystaliśmy ryzyko Realu Madryt". Ernesto Valverde tłumaczy klucz do sukcesu

Niedzielne El Clasico trener Barcelony będzie wspominać dobrze. Zespół Ernesto Valverde wygrał u siebie z Realem Madryt aż 5:1. Teraz blisko utraty posady jest ich Julen Lopetegui. Szkoleniowiec Barcelony twierdzi, że dobrze wie, w jakiej sytuacji znalazł się jego rywal...
Ernesto Valverde (fot. Getty Images)

"Pokazaliśmy, że mamy świetny zespół". Euforia Luisa Suareza

Mieliśmy piętnaście trudnych minut, ale rozegraliśmy dobry mecz. Pierwsza połowa należała do nas. Cofnęli się i nie wychodzili naprzód. My za to tak – mówił po spotkaniu Valverde. – W drugiej połowie zmieniła się postawa ich bocznych obrońców. Trochę nas to rozregulowało i straciliśmy gola. Wzięliśmy się w garść i wykorzystywaliśmy podejmowane przez nich ryzyko – trener Barcelony tłumaczył przebieg drugiej połowy.

Czynnik emocjonalny w zwycięstwie w El Clasico jest bardzo ważny. Będziemy jednak stąpać twardo po ziemi i myśleć o kolejnych meczach z Culturalem Leonasa i Rayo Vallecano – mówił Valverde.

Wiem, jak to jest być w tym miejscu, w którym znalazł się w Realu Julen Lopetegui. Nie jest to proste. Wydaje się, że wszystko poszło im źle i to dotyka bezpośrednio trenera – komentował Valverde sytuację szkoleniowca gości. – Jest jak jest. Piłka nożna bywa kapryśna i to my pozostajemy na widoku. Życzę mu jednak wszystkiego najlepszego – dodawał.

TOP 10: najlepsze mecze Realu z Barceloną