tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

NBA: pokłosie kryzysu. Cleveland zwolniło trenera

Szósta porażka z rzędu Cleveland Cavaliers, tym razem przed własną publicznością z Indiana Pacers 107:119, sprawiła, że pracę stracił trener Tyronn Lue – poinformował klub. Tymczasowym szkoleniowcem będzie jego dotychczasowy asystent Larry Drew.
Tyronn Lue (fot. Getty Images)

Legenda NBA nie rozpoznaje wielu obecnych koszykarzy

Lue był trenerem od stycznia 2016 roku, gdy zastąpił Davida Blatta i w debiutanckim sezonie doprowadził Kawalerzystów do mistrzostwa. Miał pracować do 2021 roku, a jego pięcioletni kontrakt opiewał na 35 milionów dolarów.

Decyzja była bardzo trudna, szczególnie biorąc pod uwagę to, czego dokonał w ostatnich czterech sezonach. Szanujemy i mamy dla niego największy podziw nie tylko jako szkoleniowca, ale i osoby. Dziękujemy mu za wszystko i życzymy powodzenia. W tym układzie potrzebna była zmiana – powiedział dyrektor generalny Cavaliers Koby Altman.

Lue jest według espn.com czwartym szkoleniowcem w historii, który został zwolniony po tym, jak poprowadził zespół do finału. Poprzednio takiego losu doświadczyli Blatt (Cavaliers 2015), Byron Scott (New Jersey Nets 2003) i Eugene Shue (Philadelphia 76-ers 1977).

Cavaliers, finaliści czterech ostatnich sezonów i triumfatorzy w 2016 roku, nie mogą złapać odpowiedniego rytmu po tym jak latem do Los Angeles Lakers odszedł były lider drużyny LeBron James. To ich najgorszy początek rozgrywek od 1995 roku, kiedy przegrali siedem pierwszych spotkań.

podobne informacje

NBA: znakomity występ Giannisa Antetokounmpo

NBA: James pokonał byłą drużynę, kłopoty Warriors

NBA: spalona ziemia po LeBronie Jamesie. Cavaliers na dnie

NBA: gwiazda Celtics członkiem indiańskiego plemienia