tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Talent wiecznie pomijany. Absurdalna decyzja Realu Madryt

W ostatnich latach Real Madryt z powodzeniem rozwijał młodych utalentowanych zawodników. Nie jest tak jednak w wypadku Viniciusa Juniora, który zasilił kadrę Królewskim w letnim okienku transferowym. W niedzielę ponownie podjęto w jego sprawie absurdalną decyzję...
Vinicius Junior (fot. Getty Images)

Luis Suarez upokorzył Real Madryt. Kanonada na Camp Nou

Całe zamieszanie z Viniciusem wywołał klub i sam zawodnik. Zaczęło się od meczu z Celtą Vigo B, który Real Madryt Castilla z Brazylijczykiem w składzie zremisował 1:1. Napastnik strzelił gola, który dał jego drużynie punkt, ale zaraz potem w 86. minucie został ukarany drugą żółtą kartką. Wydawało się, że nie będzie mógł zagrać ani w spotkaniu rezerw, ani El Clasico z pierwszą drużyną.

Królewscy skutecznie odwołali się od decyzji arbitra, a Viniciusowi anulowano drugą żółtą kartkę. Wtedy pojawiła się kwestia wyboru – Brazylijczyk powinien pojechać z pierwszą drużyną do Barcelony czy zostać w Madrycie na spotkanie o punkty Castilli z Fuenlabradą.

Uznano, że lepiej będzie, jeśli Vinicius wybierze się z zespołem Julena Lopeteguiego do Barcelony. Napastnik znalazł się w szerokiej kadrze meczowej i wszystko wskazywało, że w El Clasico usiądzie przynajmniej na ławce rezerwowych.

Tak się nie stało, bo decyzją Lopeteguiego dla Viniciusa zabrakło miejsca w wąskiej kadrze meczowej. El Clasico obejrzał więc z trybun, co mógłby zrobić także, gdyby drugiej żółtej kartki mu nie anulowano. Z kolei w sobotę Castilla przegrała z Fuenlabradą 0:1.

Vinicius jest prawdopodobnie pierwszym zawodnikiem ściągniętym przez Real za spore pieniądze (w 2017 roku zapłacono za niego 45 milionów euro), który praktycznie nie dostaje szans do gry. To wszystko mimo dobrze przepracowanego przez napastnika okresu przygotowawczego.

TOP 10: najlepsze mecze Realu z Barceloną

podobne informacje

Utalentowany i wściekły. Vinicius Junior zwyzywał rywala

Król jest nagi. Dlaczego sypie się zespół Realu Madryt?

Polak wśród największych talentów. UEFA wskazuje, kogo obserwować w tym roku

Kto Złotym Chłopcem? Pozostała piątka kandydatów