tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Arkadiusz Reca grał w kadrze z nietypowym urazem? "Zaczyna rehabilitację"

Wyjaśniła się tajemnica problemów z grą Arkadiusza Recy? Polak od początku sezonu nie łapał się do kadry meczowej Atalanty Bergamo. Być może powodem tego był uraz, o którym w poniedziałek poinformowała jego agencja menedżerska. Z nietypowym problemem miał się borykać od dwóch miesięcy.
Arkadiusz Reca (P) i Nicolo Barella (fot. Getty)

"Cierpienia Milika" i "mroczny wieczór" Polaków w Serie A

"Arek Reca zmaga się od dwóch miesięcy z urazem, od dziś będzie przechodził leczenie oraz rehabilitację w OMS Łódź u Dr. Kacprzaka. Czekamy na Twój powrót na boisko Arek" – napisała na Twitterze agencja topgoal reprezentująca zawodnika. Chodzi o zapalenie spojenia łonowego, niemechaniczną przypadłość charakterystyczną dla młodych piłkarzy.

Reca trafił latem z Wisły Płock do Atalanty Bergamo za pokaźną jak na polskie warunki kwotę czterech milionow euro. Na boisku pojawił się tylko raz – w rewanżowym meczu eliminacji Ligi Europejskiej z Hapoelem Hajfa (3:0). Poza tym, często nie łapał się nawet na ławkę włoskiego klubu.

Arkadiusz Reca (fot. Getty) "Na kadrze było lepiej"

Początkowo trener Gian Piero Gasperini tłumaczył, że głównym problemem Polaka jest komunikacja. Mianowicie słabo u niego z angielskim, przez co nie był w stanie realizować poleceń sztabu.

I choć Reca zapewniał, choćby w rozmowie z Szymonem Borczuchem, że pilnie uczy się włoskiego, to jedyne okazje do gry dostawał w reprezentacji Polski. Zadebiutował we wrześniu, w meczu z Włochami w Bolonii (1:1), zagrał też w pierwszym składzie przeciw Irlandii (1:1) i znów przeciw Włochom (0:1) w Chorzowie.

W tym ostatnim spotkaniu wyglądał bardzo słabo pod względem fizycznym i pod koniec spotkania poprosił o zmianę. Być może spowodowane było to właśnie bołem spojenia łonowego. "Na kadrze było dużo lepiej a po powrocie znowu się pogarszało. Można z tym grać lecz jest to bardzo uciążliwe" – napisało topgoal na Twitterze.

Pozostaje pytanie, czy młody piłkarz, zdeterminowany by grać dla Polski, ukrywał przed Jerzym Brzęczkiem i jego sztabem problemy? Czy może selekcjoner wiedział o jego kłopotach, a mimo tego go wystawiał? Miejmy nadzieję, że ani jedno, ani drugie nie jest prawdą, a Recy rzeczywiście naprawdę "poprawiało się" po przyjeździe na zgrupowanie... I że po rehabilitacji na dobre poprawi mu się również w Bergamo.

Kolego Reca, nigdy nie podawaj przez środek!
Reca nie ma najmniejszego pojęcia o taktyce
Liga Narodów. Włochy – Polska. Arkadiusz Reca: odczuwałem stres przed debiutem
Liga narodów, Polska – Włochy. Jerzy Brzęczek przyznaje się do błędu. "To nie system dla nas"
"Okiem redakcji". Włosi zdominowali Polaków. "Niewidzialni" skrzydłowi
Okiem redakcji: jaka taktyka najlepsza dla Polaków?

podobne informacje

Puchar Włoch: Fiorentina – Roma i Atalanta – Juventus w TVP [transmisja, na żywo, online, gdzie oglądać]

Arkadiusz Reca opuści Atalantę. Trafi do Frosinone

Serie A: Frosinone – Atalanta Bergamo. Debiut Arkadiusza Recy i popis strzelecki Duvana Zapaty

Drugi raz z rzędu. Krzysztof Piątek bez szczęścia z Fiorentiną