tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Hiszpańska prasa oburzona zachowaniem Florentino Pereza. "Bałagan"

Choć przyparty do ściany po serii złych wyników zespołu Florentino Perez zdecydował się zwolnić Julena Lopeteguiego, to hiszpańska prasa negatywnie odebrała sposób, w jaki pozbyto się Hiszpana. "Królewscy pożegnali go w żenującym stylu" – napisała "Marca".
(fot. Getty Images/TWitter)

Kim jest Santiago Solari? Zaczynał z Messim – teraz sięgnął po tron w Madrycie

Real Lopeteguiego spisywał się koszmarnie. Hiszpan zdobywał zaledwie 1,43 punktu na mecz, a w trakcie krótkiej przygody w klubie zdążył między innymi przegrać 1:5 z Barceloną, 1:2 z Levante, 0:1 z Alaves, 0:1 z CSKA Moskwa czy 2:4 z Atletico Madryt.

Nie zmienia to jednak faktu, że klub, żegnając trenera, nie powstrzymał się od wbicia mu szpilki. W oficjalnym komunikacie przeczytać można, że dysproporcja między jakością kadry posiadającej aż ośmiu piłkarzy nominowanych do Złotej Piłki, a wynikami zespołu, była zbyt wielka.

(fot. Twitter)

Winowajcy za ostatnie niepowodzenia klubu "Sport" szuka natomiast w osobie Florentino Pereza. Dziennik na pierwszej stronie umieścił bowiem duże zdjęcie prezydenta Królewskich z wiele mówiącym dopiskiem. "Bałagan" – podsumowali dziennikarze.

Dotyczy to tak samo okoliczności zwolnienie Lopeteguiego, formy zespołu, jak i nieumiejętności znalezienia godnego następcy na ławce trenerskiej. Wskutek tego majowi zwycięzcy Ligi Mistrzów musieli ratować się opcją awaryjną w osobie Santiago Solariego.

"Mundo Deportivo" również jednym słowem opatrzyło okładkę. "Wyrzucony" i zdjęcie bezrobotnego już byłego selekcjonera reprezentacji Hiszpanii.

(fot. Twitter)

"Solari dopóki nie pojawi się ktos inny" – tak natomiast zatytułował gazetę "AS". Nie jest bowiem tajemnicą, że choć to Argentyńczyk będzie teraz prowadził zespół, to nie ma wielkiego zaufania ze strony działaczy, którzy cały czas będą poszukiwali odpowiedniego kandydata.

Niewykluczone więc, że zatrudnienie 41-latka jest więc efektem przeciągających się rozmów z którymś z potencjalnych szkoleniowców Realu.

"Okiem redakcji". Kryzys w Realu Madryt pod lupą TVP Sport

podobne informacje

Fatalne statystyki Realu Madryt. Najgorzej od dwudziestu lat

Przegrana Realu i "upadek" Atletico. Pierwsza taka wpadka w erze Simeone

Wpadka Realu Madryt w Pucharze Króla. Kolejna przegrana Królewskich

Media: Krzysztof Piątek zwiąże się z superagentem