tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Cristiano Ronaldo podał swoich kandydatów do zdobycia Złotej Piłki

Po dziesięciu latach dominacji Cristiano Ronaldo i Lionela Messiego czas na zmiany? Piłkarz Juventusu cytowany przez dziennikarzy serwisu metro.co.uk wymienił kandydatów do zdobycia Złotej Piłki. Portugalczyk wierzy jednak, że po raz szósty nagroda trafi w jego ręce.
Cristiano Ronaldo (fot. Getty Images)

Michael Platini: na Złotą Piłkę zasłużył Varane

Od dziesięciu lat Złotą Piłkę z rąk do rąk przekazują Ronaldo i Messi. Jedni z najlepszych piłkarzy w historii nie mogą być jednak spokojni o wyniki kolejnego plebiscytu.

Do gry wkraczają wicemistrzowie i mistrzowie świata. W gronie kandydatów nie zabraknie także najskuteczniejszych zawodników z Premier League.

Dziennikarze serwisu metro.co.uk zacytowali Ronaldo, który wypowiedział się na temat wręczania trofeum. – Wielokrotnie powtarzałem, że Złota Piłka nie jest moją obsesją. Oczywiście chcę wygrać szósty raz. Kłamstwem byłoby mówić coś innego. Ciężko pracuję, dlatego uważam, że na nią zasłużyłem – stwierdził, a po chwili wymienił kilku kandydatów.

Więc powiedźmy: Mohamed Salah, Luka Modrić, Antoine Griezmann, Raphael Varane, Kylian Mbappe. Ogólnie Francuzi, ponieważ zostali mistrzami świata – podsumował.

Nazwisko najlepszego zawodnika 2018 roku w plebiscycie "France Football" zostanie ogłoszone 3 grudnia.

podobne informacje

Pierwsze trofeum Cristiano Ronaldo. "Przyszedł dla takich meczów"

Juventus – Milan 1:0. Ronaldo dał Superpuchar Włoch

Ronaldo vs. Higuain w Superpucharze Włoch. Kolejna okazja do zemsty

Giorgio Chiellini: Cristiano Ronaldo zniszczył moje marzenia