tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny
zakończony
Mihaela Buzarnescu
Alicja Rosolska
Shuko Aoyama
Lidzija Marozawa
0
:
2
3:6 2:6
Szczegóły
Data
31.10.2018, 06:40
Rozgrywki
WTA Elite Trophy Doubles Lily Group 2018
Faza
Round Robin, 1/4 finału
Stadion
Stadium
Chiny
Pojemność: 5000
Zwiń

WTA Elite Trophy: Rosolska zaczęła od porażki w deblu

Alicja Rosolska i Mihaela Buzarnescu od porażki zaczęły udział w deblowej rywalizacji w turnieju WTA Elite Trophy w chińskim Zhuhai. Polsko-rumuński duet przegrał w środę w fazie grupowej z Japonką Shuko Aoyamą i Białorusinką Lidziją Marozawą 3:6, 2:6.
Alicja Rosolska (fot. Getty Images)

Najwyżej rozstawione Rosolska i Buzarnescu znalazły się w Grupie Liliowej. Czeka je jeszcze spotkanie z chińskim deblem – Qianhui Tang i Fangying Xun. Najlepszy duet z tego grona oraz para, która zajmie pierwsze miejsce w Grupie Bugenwilla, zmierzą się w finale.

Rosolska dwukrotnie startowała wcześniej w turnieju WTA Elite Trophy, nazywanym "małym mastersem". W 2015 roku w parze z Kanadyjką Gabrielą Dabrowski i w 2017 razem z Brytyjką Anną Smith kończyła zmagania na fazie grupowej.

W turnieju bierze udział 12 singlistek w czterech grupach i sześć debli. Są to zawodniczki z bezpośredniego zaplecza światowej czołówki. Osiem najlepszych tenisistek tego roku w minionym tygodniu walczyło w kończącej sezon imprezie masters – WTA Finals. W Singapurze triumfowała Ukrainka Jelina Switolina.

podobne informacje

WTA Elite Trophy: zwycięstwo Barty w finale

WTA Elite Trophy: Rosolska wygrała i... nie zagra w finale

WTA Elite Trophy: Alicja Rosolska wciąż z szansą na finał

Goerges zwyciężyła w WTA Elite Trophy