tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Wenger w Realu? "Wolałbym pracę poza Anglią"

Sytuacja w Realu Madryt pozostaje zamglona. W ostatnich dniach Królewscy zwolnili Julena Lopeteguiego, a jego miejsce tymczasowo zajął Santiago Solari. Wśród potencjalnych kandydatów do przejęcia posady na stałe jest Arsene Wenger. Sam Francuz nie wykluczył możliwości trenowania w Hiszpanii.
Arsene Wenger (fot. Getty Images)

Jakub Błaszczykowski w Wiśle? "Korzyść dla wszystkich"

Posłuchajcie, nie jestem trenerem Realu – zaznaczał Francuz w rozmowie na antenie radia TalkSport. – Ogólnie rzecz biorąc, nie wiem, co będę robić w przyszłym roku, ale wrócę do piłki nożnej i sportu – podkreślał Wenger.
Mam ogromne doświadczenie i wielką chęć dzielenia się tym, co wiem o futbolu. To ważne, kiedy ktoś tego potrzebuje – tłumaczył szkoleniowiec. – Gdzie będę to robić? Nie wiem, ale dojdzie do tego dopiero po Nowym Roku – dodawał.

Wielokrotnie powtarzałem, że najlepiej będzie, jeśli nie będę pracować w Anglii. Spędziłem tam tyle czasu w jednym klubie, że jeśli trafię gdzieś indziej do tej samej ligi, będzie to dziwne – wyznał Wenger. – Teraz nie mogę jednak powiedzieć nic pewnego o przyszłości, bo sam tego nie wiem – konkludował.

Z kolei w Realu pracę po Julenie Lopeteguim przejął Santiago Solari. Były trener rezerw ma jednak pracować z pierwszym zespołem tymczasowo. Niewykluczone, że poprowadzi Królewskich właśnie do końca 2018 roku, aby potem zastąpił go Wenger.

Okiem redakcji: Klopp, Guardiola, Ferguson. Jak zastąpić wielkich trenerów?

podobne informacje

Wyciekły zarobki w Arsenalu. Zaskakująco wysokie pensje

Liverpool, czyli nowy Arsenal? "Mogą być jak Niezwyciężeni"

Działacze Bayernu chcą zmian. Arsene Wenger na horyzoncie

Negocjacje w... siłowni. "Wengera zawsze chciały dwa kluby"