tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Krótki okres bezrobocia. Julen Lopetegui do pracy za Atlantyk?

Futbol nie znosi próżni. Wkrótce może się o tym przekonać Julen Lopetegui. Szkoleniowiec zwolniony w ostatnich dniach z Realu Madryt nie musiał długo czekać na propozycję pracy. Jeśli chce szybko wrócić na ławkę trenerską, musi się jednak liczyć z podróżą transatlantycką...
Julen Lopetegui (fot. Getty Images)

"Nie chciałbym trenować w Anglii". Arsene Wenger nie wykluczył pracy w Realu

Zainteresowanie Lopeteguim wyrażają meksykańscy działacze. Według telewizji Fox za Atlantykiem widzą w Hiszpanie potencjalnego nowego trenera reprezentacji, która musi sobie radzić bez selekcjonera od czasu, jak Juan Carlos Osorio zrezygnował ze sprawowanej posady (obecnie pracuje z narodowa kadrą Paragwaju).

Za kandydaturą Lopeteguiego ma przemawiać doświadczenie, jakie zebrał podczas pracy z reprezentacją Hiszpanii. Awansował z nią na mundial w Rosji, ale tuż przed turniejem został zwolniony, a jego miejsce tymczasowo zajął Fernando Hierro.

Nie tylko Meksykanie są zainteresowani usługami Lopeteguiego. Chęć zakontraktowania Hiszpana ma być widoczna także w Rosji – nowego trenera szuka Spartak Moskwa. W klubie jest wakat, bo w ostatnim czasie zwolniono Włocha Massimo Carrerę.

Polscy sędziowie popełniają błędy, bo są przepracowani

podobne informacje

Król jest nagi. Dlaczego sypie się zespół Realu Madryt?

Szalony rok Realu. "Piłkarze Królewskich to…"

Marco Asensio: kryzys Realu Madryt? To nie ja stoję na czele zespołu

Real Madryt ma problem. Antonio Conte podjął decyzję