tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Liczę, że spędzę w Turynie więcej czasu". Zidane kusi Juventus

Od zakończenia zeszłego sezonu Zinedine Zidane pozostaje bezrobotny, zresztą na własne życzenie. Francuz po zakończeniu pracy w Realu Madryt postanowił zrobić sobie rok przerwy. W 2019 roku ma jednak wrócić na ławkę trenerską. Możliwe, że obierze kurs na Turyn...
Zinedine Zidane (fot. Getty Images)

Piątek waleczny w Mediolanie. Pech Genoi

W czwartek Juventus obchodził 121 rocznicę założenia klubu. Z tej okazji Zidane, który grał w Turynie w latach 1996 – 2001, nagrał dla kibiców Starej Damy krótki filmik. Jego treść sprawiła, że we Włoszech szybko rozpoczęto spekulacje, czy w przyszłym sezonie Francuz zastąpi Massimiliano Allegriego (kontrakt Włocha obowiązuje do 2020 roku).

Witam wszystkich z Madrytu. Mam nadzieję, że macie się dobrze – rozpoczął Zidane. – Mam nadzieję, że wkrótce do was przybędę i spędzę z wami trochę czasu. Pozdrowienia wszystkim i naprzód Juve! – kończył.


Po zakończeniu pracy w Realu szkoleniowiec wciąż mieszka w Madrycie. Jest to podyktowane przede wszystkim jego sytuacją rodzinną i nie ma nic wspólnego z byłym klubem – żona Zidane'a to Hiszpanka, a jego dzieci wychowywały się w stolicy tego kraju. O ewentualnej pracy trenera w Juventusie pisano już w czerwcu. Wówczas hiszpański portal "Libertad Digital" informował, że Francuz podpisał już umowę z włoskim zespołem, która miałaby wejść w życie od zakończenia obecnego sezonu.

podobne informacje

Były prezes Realu: Zidane chciał zatrzymać Ronaldo

Isco nie jest wyjątkiem. Historia konfliktów "na szczycie" w Realu Madryt

Redakcja TVP Sport wybrała najlepszego trenera na świecie w 2018 roku

Szalony rok Realu. "Piłkarze Królewskich to…"