tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Conte nie poprowadzi Realu. Były prezes Królewskich zdradził przyczyny

Real Madryt w poniedziałek zwolnił trenera Julena Lopeteguiego. Kandydatem do jego zastąpienia był Antonio Conte, jednak negocjacje zakończyły się niepowodzeniem. – Jego żądania były absolutnie nie do zaakceptowania – zdradził Ramon Calderon, były prezes Królewskich.
Antonio Conte (fot. Getty Images)

Lovren krytykuje Ramosa: popełnia więcej błędów ode mnie

Tymczasowym szkoleniowcem Realu został Santiago Solari. Media donosiły, że głównym kandydatem do pracy w Madrycie jest Conte. Jak się jednak okazało, Włoch nie poprowadzi zespołu. Jak twierdzi Calderon, jego warunki nie odpowiadały Florentino Perezowi – prezesowi klubu.

Ramon Calderon był prezesem Realu w latach 2006-2009 (fot. Getty Images) – To nie jest właściwy trener dla Realu. Zażądał trzyletniej umowy. Chciał zabrać do Madrytu pięć osób, które miały dołączyć do sztabu. Chciał też mieć swobodę w przeprowadzaniu transferów. W przypadku Pereza te prośby były niemożliwe do zaakceptowania – tłumaczył w rozmowie z radio BBC 5.

Problemem miał być też styl gry preferowany przez Włocha. Zatrudnienia Conte nie chcieli też ponoć niektórzy zawodnicy...

– On jest jak Jose Mourinho. Stawia na obronę i kontratak. Kibice na Bernabeu nie chcą oglądać takiej gry. Perez próbował już tego z Mourinho – nie udało się wygrać Ligi Mistrzów. Wręcz przeciwnie, Portugalczyk zostawił zespół w złej sytuacji. Jednak tylko on może wrócić. Jest jedynym trenerem, którego Perez wspierał i szanował. Nawet wtedy, gdy się mylił. Mourinho zawsze obwinia innych za swoje niepowodzenia. Gdyby jednak nie miał obecnie klubu, już pracowałby w Realu – stwierdził Calderon.

podobne informacje

Antonio Conte wróci do Serie A? Media: chce go kolejny klub

Chciwość bez granic. Dlaczego Chelsea nie chce płacić byłemu trenerowi?

Real Madryt ma problem. Antonio Conte podjął decyzję

Media: nowy trener Realu już w poniedziałek. Pozostał jeden kandydat