:
0
1:0
23'Patryk Dziczek
88'Patryk Sokolowski

Piast Gliwice – Wisła Kraków 2:0. Wicelider w Gliwicach

Piast Gliwice pokonał u siebie Wisłę Kraków 2:0 (1:0) w meczu 14. kolejki Lotto Ekstraklasy. Zespół Waldemara Fornalika w lidze jest niepokonany od pięciu spotkań. Dzięki tej wygranej awansował na pozycję wicelidera.
Gliwice Patryk Dziczek (L) oraz Jorge Felix (P) (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

Problemy finansowe Legii. Klub pod nadzorem komisji

Gospodarze przeważali od początku. W 7. minucie Tom Hateley oddał strzał, piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców i trafiła w słupek. Później Mateusz Mak kopnął nad poprzeczką. W 22. minucie zawodnicy Piasta cieszyli się z bramki. Hateley dośrodkował z rzutu rożnego, a do piłki doszedł Patryk Dziczek, który strzelił gola głową.

W 29. minucie mogło być 2:0. Joel Valencia wbiegł w pole karne z lewej strony i podał do Piotra Paryszka. Ten kopnął na bramkę, ale Matusz Lis sparował piłkę na poprzeczkę.

Po przerwie sytuacji było mniej. W 70. minucie Valencia zacentrował, a Jakub Czerwiński uderzył piłkę głową. Znów znakomicie spisał się Lis. Niewykorzystana szansa mogła zemścić się trzy minuty później. Dawid Kort mocno kopnął z dystansu, ale trafił w poprzeczkę.

W 88. minucie gliwiczanie strzelili drugiego gola. Jakub Bartkowski stracił piłkę i Piast wyprowadził kontratak. Valencia wycofał do Patryka Sokołowskiego, który skutecznie wykończył akcję.