tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Iga Świątek: będę w stanie wygrać cztery Wielkie Szlemy

– Moim celem zawsze było wygranie wszystkich Wielkich Szlemów. Niekoniecznie w jednym roku – przyznała Iga Świątek w rozmowie z TVP Sport. Z czwartą rakietą Polski rozmawiał Mateusz Jarecki.
Świątek: porównania do Radwańskiej wciąż mi schlebiają
Iga Świątek (fot. Getty)

Koniec kariery Agnieszki Radwańskiej? "Może skusi się na Wimbledon"

O porównaniach do Radwańskiej
Porównania mimo wszystko pochlebiają. Trochę jest tego dużo i czasami denerwuje, ale z drugiej strony to normalne, że młode zawodniczki są porównywane do najlepszej. Mam nadzieję, że uda mi się osiągnąć to, co Agnieszka albo jeszcze więcej.

O tegorocznych sukcesach
Spodziewałam się takich sukcesów juniorskich. Nie przewidywałam, że tak dobrze pójdzie mi w turniejach profesjonalnych, że będę tak wysoko w rankingu. W następnym roku będę mogła grać w turniejach wielkoszlemowych. Wśród juniorów rywalizuje od dwóch lat i to był odpowiedni moment, żeby wygrać jedną z tych imprez.

O popularności
To dla mnie nowa rzecz. Dwa razy miałam taką sytuację, że pani w piekarni i banku mnie poznała. Było mi trochę niezręcznie. Nie ma jednak ich tak dużo, dlatego czuję się swobodnie. Wierzę, że oddzielę popularność od tenisa.

Złoty talent. Iga Świątek odebrała medal młodzieżowych IO

O dzieciństwie
Nie czuję, że coś tracę. Gra w tenisa otwarła mi wiele dróg. Dzięki temu mam wiele znajomości, poznałam świetnych ludzi. Bardzo ciężko jest jednak pogodzić sport z nauką. Jestem do tego przyzwyczajona, bo rodzice wychowali mnie, że szkoła jest bardzo ważna. Gdybym uczyła się źle, to nie grałabym w tenisa. To jest mój drugi priorytet.

O sportowych marzeniach
Moim celem zawsze było wygranie wszystkich Wielkich Szlemów. Niekoniecznie w jednym roku. Nie boję się takich deklaracji, bo myślę, że będę w stanie wygrać cztery Wielkie Szlemy. Mam na to 15 lat, więc powinno się udać.

Wyzwania Igi Świątek. "Chcę wygrać wszystkie turnieje wielkoszlemowe"

podobne informacje

Iga Świątek po porażce z Camilą Giorgi w Australian Open: nie jestem jeszcze gotowa na takie tempo

Australian Open: Świątek i Kubot kontra Rosolska w 1. rundzie miksta

Australian Open: ocena meczu Igi Świątek z Camilą Giorgi

Australian Open: szybki koniec marzeń. Iga Świątek przegrała z Camilą Giorgi