Garret Sparks
Mike Sullivan
Mike Babcock

NHL: Imponujące Toronto. Kolejny efektowny triumf Kanadyjczyków

Brak lidera zespołu nie stanowi problemu dla Toronto Maple Leafs. Kanadyjczycy pokonali w wyjazdowym meczu Pittsburg Penguins 5:0 (1:0, 2:0, 2:0). W ten sposób hokeiści Mike'a Babcooka poprawili swoje znakomite statystyki w tym sezonie ligowym.
NHL: Pittsburgh Penguins – Toronto Maple Leafs (skrót meczu)
Morgan Rielly (fot. Getty Images)

Powrót po dziewięciu latach? NHL chce rozpocząć sezon w... Czechach

Toronto w tym sezonie świetnie spisuje się na wyjazdach. Nawet bez Austona Matthewsa. Środkowy jeszcze przez kilka tygodni nie będzie mógł grać z powodu kontuzji. To nie przeszkodziło jednak jego kolegom rozegrać dobrego meczu w Pittsburghu.

Maple Leafs narzucili swój styl gry rywalom już na początku meczu. Przewagę w pierwszej tercji goście potwierdzili pięknym trafieniem Johna Tavaresa. Na tym się jednak stanęło, mimo że Matt Murray musiał bronić aż dwanaście razy.

Strzelony gol sprawił, że na drugą tercję Toronto wyszło jeszcze bardziej zmobilizowane. I to się opłaciło – przewaga na lodzie wzrosła, a bardziej korzystny stał się również rezultat. Hokeiści Maple Leafs zdobyli w tej części gry dwie bramki. Jako pierwszy Murraya pokonał Patrick Marleu, a chwilę później dokonał tego Morgan Rielly. Kanadyjski zespół strzelał w tym czasie niemal dwa razy więcej niż Penguins (17 do 9).

Pittsburgh do trzeciej tercji przystępował w trudnej sytuacji. Gospodarze wiedzieli, że muszą zaatakować i nie pozwolić Kanadyjczkom na strzelenie choćby jednego gola. Tyle że ostatecznie nie udało się to Penguins. A okazje ku pokonaniu Fredericka Andersena były. Przez pierwsze kilkanaście minut bramkarz gości musiał wielokrotnie interweniować, w przeciwieństwie do Murraya.

Później Toronto znów strzeliło gola. Bramkę ponownie zdobył Rielly i przypieczętował zwycięstwo gości. W samej końcówce dzieła dokończył Zach Hyman. Dla Maple Leafs było to dziewiąte zwycięstwo w tym sezonie (najwięcej w Konferencji Wschodniej). Zawodnicy Mike'a Babcooka pokazali, że są w stanie radzić sobie nawet bez Matthewsa.