tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Zaskakujący powrót. Wayne Rooney wróci do kadry

Zaskakujący powrót do reprezentacji Anglii. Mimo że Wayne Rooney w ubiegłym roku zakończył reprezentacyjną karierę, to pojawi się w składzie Trzech Lwów podczas najbliższego meczu ze Stanami Zjednoczonymi. Będzie to okazja, by najlepszy strzelec w historii reprezentacji Anglii pożegnał się z kibicami, a przy okazji zebrał fundusze na cele charytatywne.
Wayne Rooney z Jamesem Milnerem i Garym Cahillem (fot. Getty)

Świetne widowisko w Londynie. Arsenal z Liverpoolem na remis


Były napastnik Evertonu i Manchesteru United reprezentuje obecnie barwy drużyny D.C United, która występuje w lidze MLS. Dla reprezentacji Anglii ostatni raz zagrał natomiast blisko dwa lata temu.

Mecz ze Stanami Zjednoczonymi będzie zatem świetną okazją, by połączyć przeszłość z teraźniejszością. Towarzyskie spotkanie na Wembley zostanie rozegrane 15 listopada. Zysk przekazany ma zostać na cele charytatywne.

Angielska federacja potwierdziła, że Rooney zostanie powołany. Prawdopodobnie wyjdzie w pierwszym składzie i będzie pełnił rolę kapitana. 33-latek dla reprezentacji rozegrał 119 meczów i zdobył 53 bramki, co czyni go najlepszym strzelcem w historii angielskiej kadry.

American dream Wayne'a Rooney'a

podobne informacje

Kolejny występek Rooneya. Został aresztowany

Lepszy od Zlatana i Rooneya. Wenezuelczyk odebrał nagrodę

"Nie wiedziałem, czy jestem dość dobry". Jose Mourinho złamał Wayne Rooneya

Wayne Rooney rozegra ostatni mecz w reprezentacji Anglii