tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Siedmiokrotny mistrz świata w boksie tajskim nie żyje. Zmarł tydzień po walce

Tragiczna śmierć byłego mistrza świata w muay thai. Włoski pięściarz Christian Daghio zmarł w szpitalu w wyniku obrażeń odniesionych podczas walki bokserskiej. W ojczyźnie oraz w Tajlandii uważany był za legendę dyscypliny.
Christian Daghio (fot. kombatgroup.com)

Artur Szpilka o sparingach: zatrząsł się mózg

49-letni Daghio od kilku lat nie brał już udział w walkach muay thai, ale regularnie pojawiał się za to w ringu bokserskim. 26 października stoczył w Bangkoku pojedynek z Don Pareuangiem o regionalny pas WBC w wadze półciężkiej. Było to jego 31. starcie. Jak się okazało – ostatnie...

Daghio po kilku mocnych ciosach na szczękę wylądował na deskach. Z poważnymi obrażeniami głowy trafił do szpitala, gdzie niedługo po walce zapadł w śpiączkę. Tydzień później, 2 listopada, zmarł.

Pochodzący z Carpi pięściarz od blisko 30 lat mieszkał w Tajlandii. Był siedmiokrotnym mistrzem świata w muay thai. Stoczył 189 walk, wygrał 145 z nich. Próbował też sił w MMA, a w ostatnich latach – w boksie.

Jak donoszą włoskie media, był właścicielem szkoły boksu tajskiego Kombat Village w mieście Pattaya. Zostawił żonę i małą córeczkę.

Turniej WBSS: Donaire mistrzem świata. Pechowa porażka Burnetta [WIDEO]