6
:
1
4:1
6'Wesley Hoedt (sam.)
12'Sergio Aguero
18'David Silva
45'Raheem Sterling
67'Raheem Sterling
90'Leroy Sane

Premier League: Manchester City jak walec, Alvaro Morata bohaterem Chelsea

Manchester City i Chelsea nie zwalniają tempa w Premier League. W dwóch jedynych niedzielnych meczach 11. kolejki obie drużyny odniosły przekonujące zwycięstwa: zespół Pepa Guardioli rozbił na własnym boisku Southampton 6:1 (4:1), a The Blues pokonali w derbach Londynu Crystal Palace 3:1 (1:0).
(fot. PAP/EPA)

Czarny dzień Polaków w Serie A. Porażki biało-czerwonych na całej linii...

Bohaterem prowadzonej przez Maurizio Sarriego drużyny został Alvaro Morata. Hiszpan, który od początku sezonu był krytykowany za słabą formę i brak skuteczności, przeciwko Crystal Palace trafił dwukrotnie.

(fot. PAP/EPA) 26-latek choć na chwilę zamknął usta krytykującym go kibicom (dosłownie na chwilę, bo w końcówce meczu spudłował sytuację sam na sam...). W sumie, w siedmiu ostatnich meczach, zdobył aż pięć goli. W niedzielę otworzył wynik po niespełna pół godziny gry, a następnie w 65. minucie przywrócił Chelsea na prowadzenie po tym, jak w 53. minucie do remisu doprowadził Andros Townsend.

Asystę przy drugim golu Moraty zanotował Eden Hazard, który powrócił do gry po problemach związanych z plecami. Belg pojawił się na boisku... niecałą minutę przed trafieniem Hiszpana. Chwilę później losy rywalizacji rozstrzygnął Pedro.

Chelsea odniosła ósme zwycięstwo w sezonie i skorzystała na potknięciu Liverpoolu, który w sobotę zremisował 1:1 z Arsenalem. The Blues wyprzedzili drużynę Juergena Kloppa i awansowali na drugie miejsce w tabeli.

Liderem rozgrywek z dwoma punktami przewagi nad Chelsea pozostaje Manchester City. Gracze Pepa Guardioli niczym walec przejechali w niedzielę po Southampton – po 18 minutach spotkania prowadzili już 3:0...

Świetne zawody rozegrało ofensywne trio The Citizens: dwa gole i dwie asysty zanotował Raheem Sterling, a po jednym trafieniu i asyście zapisali Leroy Sane i Sergio Aguero. Ten ostatni zdobył 150. bramkę w Premier League.

Na listę strzelców wpisali się ponadto David Silva oraz Wesley Hoedt, czyli obrońca Świętych. 24-latek z Holandii utworzył w niedzielę parę środkowych defensorów z Jackiem Stephensem. Jan Bednarek nie załapał się nawet do meczowej osiemnastki zespołu...

Southampton po 11 meczach zajmuje 16. miejsce w tabeli. W następnej kolejce podejmie Watford. Chelsea z kolei czeka domowy mecz z Evertonem, a City przyjmie rywala zza miedzy, Manchester United.