tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nietypowy rywal Floyda Mayweathera Jr. Walka w Sylwestra, w Japonii

Temu panu jest ciągle mało. 31 grudnia Floyd Mayweather Jr. stoczy kolejną walkę i znów rywalem nie będzie pięściarz. Nie będzie to też Conor McGregor ani Chabib Nurmagomiedow, tylko... 20-letni, japoński kickbokser Tenshin Nasukawa.
Floyd Maweather Jr. (L) i Tenshin Nasukawa (fot. Getty)

Siedmiokrotny mistrz świata w boksie tajskim nie żyje. Zmarł tydzień po walce

Do pojedynku dojdzie w Japonii, na gali federacji RIZIN. Nasukawa to zawodnik startujący zarównow w kickboxingu (gdzie jego bilans to 27 zwycięstw i zero porażek), jak i MMA (4-0). Zasady jego starcia z 21 lat starszym bokserem nie są jeszcze znane.

Floyd Mayweather Jr. (fot. Getty) Chciałem czegoś innego – powiedział Mayweather Jr. na konferencji, na której ogłoszono wydarzenie. – Chciałem pokazać moje umiejętności poza Ameryką, w nietypowym starciu. Chcę dać ludziom to, czego oczekują – krew, pot i łzy.

Choć do walki jest mniej niż dwa miesiące, obie strony dały sobie "kilka tygodni" na ustalenie jej reguł.

Byłem zaskoczony tą propozycją, ale przyjąłem ją bez wahania – przyznał Nasukawa. – To najważniejszy moment mojego życia, chcę zostać człowiekiem, który odmieni historię. Dokoname tego moimi pięściami, wystarczy jeden cios, zobaczycie – zapowiedział odważnie.

"Money" Mayweather w zawodowej karierze nie zaznał porażki. W okrągłej, 50. walce zmierzył się w zeszłym roku z McGregorem i, zgodnie z przewidywaniami, wygrał przez techniczny nokaut.

podobne informacje

Rewanż coraz bliżej? Mayweather wystąpi o licencję MMA

Oto najlepszy pięściarz świata. Zobacz jak typowali eksperci!

Lewis: rekord Mayweathera? Nie po tej farsie...

Mayweather Jr. okradziony, gdy świętował urodzony