Grali kadrowicze. Milik z golem, słaby mecz Lewandowskiego

Reprezentanci Polski w miniony weekend rozegrali kolejne spotkania w klubach. Dobrze spisał się Arkadiusz Milik, który po zaledwie siedmiu minutach od wejścia na boisko zdobył bramkę. Gorzej ostatni mecz będą wspominać inni napastnicy – Robert Lewandowski oraz Krzysztof Piątek.
Robert Lewandowski (fot. Getty Images)

Brzęczek: Błaszczykowski musi ciągle coś udowadniać

Lewandowski – podobnie jak cały Bayern Monachium – rozczarował w meczu z Freiburgiem. Reprezentant Polski nie wykorzystał jednej znakomitej okazji. Bawarczycy znów nie mieli pomysłu na grę, a spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Arkadiusz Milik (fot. Getty Images) W lepszym nastroju był Milik. Polak wszedł na boisko, gdy Napoli prowadziło z Empoli 3:1. W 90. minucie strzelił gola, który był jego czwartym w tym sezonie. Słabiej spisał się Krzysztof Piątek – po raz pierwszy w barwach Genoi zasiadł na ławce rezerwowych. W 51. minucie pojawił się na murawie, ale jego wejście nie poprawiło gry zespołu. Genoa została rozbita przez Inter 0:5.

Udany weekend mają za sobą reprezentanci Polski, którzy grają w Championship. Hull City pokonało West Bromwich Albion 1:0, a Kamil Grosicki został wybrany piłkarzem meczu. Asystę miał Mateusz Klich – jego Leeds United wygrało na wyjeździe z Wigan 2:1. Dobrą notę od – 6 – od Sky Sports dostał Paweł Olkowski. Bolton Wanderers polskiego obrońcy przegrało jednak 0:2 z Aston Villa Birmingham.

W poniedziałek selekcjoner Jerzy Brzęczek ma ogłosić powołania na listopadowe spotkania kadry. Biało-czerwoni najpierw zmierzą się z Czechami w meczu towarzyskim (15 listopada), a następnie z Portugalią w ostatnim starciu Ligi Narodów (20 listopada). Transmisje meczów w Telewizji Polskiej.

BRAMKARZE
Bartłomiej Drągowski (Fiorentina)
– na ławce w meczu z Romą (1:1)
Łukasz Skorupski (Bologna) – cały mecz z Atalantą Bergamo (1:2), ocena Whoscored.com: 6.17 (skala 1-10)
Łukasz Fabiański (West Ham United) – cały mecz z Burnley (4:2), ocena Sky Sports: 6 (skala 1-10)
Wojciech Szczęsny (Juventus) – cały mecz z Cagliari (3:1), ocena SPORT.TVP.PL: 6 (skala 1-10)

OBROŃCY
Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – cały mecz z Torino (1:4), ocena Whoscored.com: 6.08
Kamil Glik (Monaco) – cały mecz z Reims (0:1), ocena whoscored.com: 6.23
Marcin Kamiński (Fortuna Duesseldorf) – na ławce w w meczu z Borussią Moenchengladbach (0:3)
Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów)do 90. minuty i czerwona kartka w meczu z Szachtarem Donieck (1:2)
Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) – poza kadrą na mecz z Arsenałem Tuła (3:1) z powodu kontuzji
Jan Bednarek (Southampton) – poza kadrą na mecz z Manchesterem City (1:6)
Paweł Olkowski (Bolton) – cały mecz i żółta kartka z Aston Villa Birmingham (0:2), ocena Sky Sports: 6
Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa)cały mecz i żółta kartka z Górnikiem Zabrze (4:0), ocena "Przeglądu Sportowego": 5 (skala 1-10)
Rafał Pietrzak (Wisła Kraków)cały mecz z Piastem Gliwice (0:2), ocena "Przeglądu Sportowego": 3

POMOCNICY:
Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) – poza kadrą na mecz z Borussią Dortmund (0:1)
Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad) – cały mecz z FK Etar (4:1) na ławce
Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb) – do 71. minuty z Osijek (2:0)
Mateusz Klich (Leeds United) – cały mecz i asysta z Wigan (2:1), ocena Sky Sports: 7
Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa) cały mecz i asysta z Arsenałem Tuła (3:1), ocena whoscored.com: 8.53
Rafał Kurzawa (Amiens) – cały mecz z Nice na ławce rezerwowych
Karol Linetty (Sampdoria) od 14. minuty z Torino (1:4), ocena Whoscored.com: 6.22
Piotr Zieliński (Napoli) – do 83. minuty z Empoli (5:1), ocena SPORT.TVP.PL: 7
Kamil Grosicki (Hull City)do 90. minuty w West Bromwich Albion (1:0), ocena whoscored.com: 6.82
Przemysław Frankowski (Jagiellonia Białystok) – w poniedziałek mecz z Zagłębiem Sosnowiec
Damian Szymański (Wisła Płock) – cały mecz, gol i żółta kartka ze Śląskiem Wrocław 3:0, ocena "Przeglądu Sportowego": 8
Maciej Makuszewski (Lech Poznań) – poza kadrą na mecz z Lechią Gdańsk (0:1) z powodu kontuzji

NAPASTNICY:
Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – cały mecz z Feiburgiem (1:1), ocena SPORT.TVP.PL: 4
Dawid Kownacki (Sampdoria) od 79. minuty w meczu z Torino (1:4)
Arkadiusz Milik (Napoli) – od 83. minuty i gol w meczu z Empoli (5:1), ocena SPORT.TVP.PL: 8
Krzysztof Piątek (Genoa) – od 51. minuty z Interem (0:5), ocena SPORT.TVP.PL: 5

Brzęczek: regulamin Ligi Narodów nie jest przejrzysty nawet dla znawców
Błaszczykowski pociągany za uszy? "Wiem, jaką ma wartość"
Problemy komunikacyjne Kurzawy. "Taki ma styl bycia"