tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Salah... jak Ronaldo. Pomnik Egipcjanina obiektem kpin

Znakomity ubiegły sezon zaowocował dla Mohameda Salaha wieloma nagrodami. Zawodnik Liverpoolu został m.in. wybrany najlepszym piłkarzem Premier League. Uhonorować swojego rodaka postanowili również Egipcjanie. Problem w tym, że pomnik mający przedstawiać Salaha nijak nie przypomina zawodnika The Reds...
(fot. Getty/twitter.com)

W podobnej sytuacji kilka miesięcy temu był Crisitano Ronaldo. Pomnik odsłonięty na lotnisku na Maderze stał się obiektem kpin i memów, a jego autora spotkała lawina szyderstw. Teraz podobny los może czekać twórczynię dzieła w Sharm el-Szejk.

Statua, która została odsłonięta przy okazji Światowego Forum Młodzieży (WYF) w założeniu przedstawia Salaha, które celebruje strzelenie gola. Jak wyjaśniła autorka dzieła, Mai Abdallah, ma ono symbolizować doskonałość egipskiej młodzieży, której przedstawicielem jest skrzydłowy Liverpoolu.


W sieci już pojawiły się różne prześmiewcze przeróbki, które porównują wizerunek Salaha np. do aktora z filmu "Kevin sam w domu".

Do krytyki odniosła się autorka dzieła, która w poście na Facebooku wyjaśniła, że mosiężny posąg wyszedł nieco inaczej niż zakładała, ale ma nadzieję, że odbiorcy uszanują to artystyczną wizję.

podobne informacje

Jan Bednarek znowu błysnął. Zagranie na wagę zwycięstwa

Afrykańska Konfederacja Piłkarska przedstawiła jedenastkę roku

Pisze Salah do Lovrena... Nietypowe życzenia na WhatsAppie

Juergen Klopp: zachowanie Salaha? Prawie się popłakałem