tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ariel Jakubowski nowym trenerem Wigier Suwałki

41-letni Ariel Jakubowski zastąpi Kamila Sochę w roli trenera piłkarzy Wigier Suwałki. Socha z powodu słabych wyników zespołu stracił w poniedziałek posadę. Tego samego dnia zarząd pierwszoligowego klubu powierzył ją nowemu szkoleniowcowi.
Piłkarze Wigier Suwałki (fot. PAP)

Suwalski zespół od dziewięciu meczów nie wygrał spotkania i zajmuje 13. miejsce w tabeli.

Klub poinformował w poniedziałek przed południem na swojej stronie internetowej, że rozwiązał umowę z Sochą za porozumieniem stron. Kilka godzin później podał nazwisko nowego trenera.

Jakubowski rozegrał w ekstraklasie blisko 250 spotkań. Bronił barw takich klubów jak ŁKS Łódź, Wisła Płock, Lech Poznań czy Ruch Chorzów. Od kilku lat jest trenerem. Jego asystentem w Wigrach będzie Donatas Vencevicius, od lat związany z Suwałkami. Pełnił też funkcję trenera Wigier, ale ostatnio pracował na Litwie.

Wigry miały dobry początek sezonu pomimo wielu zmian w zespole. Zajmowały nawet czwartą pozycję w tabeli, ale obecnie są na 13. miejscu i dzielą je dwa punkty do strefy spadkowej. Dorobek drużyny z Suwałk w tym sezonie to cztery zwycięstwa, siedem remisów i sześć porażek oraz wygrana 1/32 Pucharu Polski.

podobne informacje

Puchar Polski: Wigry Suwałki – Raków Częstochowa. Przekonujące zwycięstwo gości

Wigry Suwałki będą miały nowe oświetlenie stadionu

Z 1. ligi do Ekstraklasy. Pogoń Szczecin ma nowego bramkarza

Nagroda za pracę. Damian Kądzior zadebiutuje w reprezentacji?