tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

PŚ 2018/19: Peter Prevc nie wystąpi w Wiśle. Powrót najpóźniej w...

Zdobywca Kryształowej Kuli za sezon 2015/2016 nie wystąpi podczas inauguracji Pucharu Świata na obiekcie w Wiśle-Malince (16-18 listopada). – Peter po treningach nadal odczuwa bóle w kostce – poinformował Gorazd Bertoncelj, trener Słoweńców, cytowany przez dziennikarzy serwisu slovenskenovice.si. Transmisje zmagań najlepszych skoczków świata w TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej.
Peter Prevc (fot. Getty Images)

Austriacy pozazdrościli Polakom? Chcą zbudować na stadionie... dwie skocznie

Idealny scenariusz? Wygrana w Wiśle. Ale dopóki nie wrócę na skocznię przynajmniej na trzy tygodnie i nie zorientuję się, w jakiej jestem formie, trudno będzie cokolwiek powiedzieć. Być może stać mnie na rywalizację w Pucharze Świata, może w Pucharze Kontynentalnym, a może w… Pucharze Słowenii – przyznał Prevc kilka dni temu w rozmowie z dziennikarzami serwisu svet24.si.

Jak się okazało srebrny i brązowy medalista igrzysk olimpijskich z Soczi nadal nie uporał się ze zdrowotnymi problemami. Dwie operacje nie pomogły w szybszym wyleczeniu kontuzjowanej kostki.

Taki obrót spraw źle wpłynął na jego nastawienie psychiczne. Zaczęło mu brakować motywacji. Na przełomie września i października spędził dwa tygodnie w ośrodku Spa na regeneracji. Następnie zaczął walkę o powrót na skocznię.

Peter ćwiczy i dobrze skacze, ale jego próby nie są na najwyższym poziomie, co zrozumiałe. W końcu po treningach nadal odczuwa bóle w kostce – stwierdził Bertoncelj.

Sztab szkoleniowy planuje powrót zawodnika podczas konkursów na fińskim obiekcie Rukatunturi (24-25 listopada). Trener twierdzi, że Prevc zawalczy o punkty nie później niż podczas zmagania w Engelbergu (15-16 grudnia).

Nie skoki, a... samochody. Największa pasja Macieja Kota

podobne informacje

Puchar Świata w skokach narciarskich: Andreas Wellinger, Peter Prevc, Gregor Schlierenzauer nie wystąpią w Zakopanem

Kryzys słoweńskich skoków. Najgorszy Turniej Czterech Skoczni od lat

Peter Prevc wraca i… chwali Piotra Żyłę

Puchar Świata: wielkie skakanie w Wiśle. Zabraknie kilku gwiazd