tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"France Football": Arsene Wenger może zostać trenerem AC Milan

Dziennikarze tygodnika "France Football" poinformowali, że były menedżer Arsenalu pomyślnie zakończył trwające kilka tygodni negocjacje z AC Milan. "Sprawa Wengera została załatwiona" – czytamy.
Arsene Wenger (fot. Getty Images)

Football Leaks: te 16 zespołów miałoby stworzyć "Superligę"

Dziennikarze dowiedzieli się, że 69-latek, który zastąpiłby na stanowisku Gennaro Gattuso, będzie miał zdecydowanie większą swobodę w prowadzeniu zespołu.

"Wenger przez kilka tygodni negocjował warunki kontraktu. Całość prawdopodobnie zakończyła się sukcesem. Według niektórych źródeł, sprawa objęcia zespołu z Mediolanu przez doświadczonego trenera nawet została już załatwiona" – przekazano w serwisie francefootball.fr.

Francuz od kwietnia pozostaje bez pracy. Przez 22 lata prowadził Arsenal. W ostatnich tygodniach sugerowano, że może nawet zakończyć trenerską karierę. Stało się inaczej. "Sytuacja Rossonerich nie jest dramatyczna, jednak gra zespołu Gattuso pozostawia wiele do życzenia. Zwolennikiem Wengera w Milanie jest dyrektor sportowy – Brazylijczyk Leonardo. Nowi właściciele klubu – Paul i Gordon Singer – są z kolei kibicami londyńskiego zespołu" – podsumowano.

Po jedenastu kolejkach Milan zajmuje czwarte miejsce w tabeli ze stratą dziesięciu punktów do Juventusu, z którym zmierzy się w następnym spotkaniu (11 listopada, godzina 20:30).

"Okiem redakcji". Spore zamieszanie wokół Infantino

podobne informacje

Wyciekły zarobki w Arsenalu. Zaskakująco wysokie pensje

Liverpool, czyli nowy Arsenal? "Mogą być jak Niezwyciężeni"

Działacze Bayernu chcą zmian. Arsene Wenger na horyzoncie

Negocjacje w... siłowni. "Wengera zawsze chciały dwa kluby"